Chórzysta Pueri Cantores Tarnovienses zakażony koronawirusem. 66 osób w kwarantannie
access_time 2020-09-04 16:25:00
Jeden z chórzystów Pueri Cantores Tarnovienses otrzymał dodatni wynik testu na SARS-CoV-2. W efekcie cały chór wraz z dyrygentem został objęty 10-dniową kwarantanną.

Oświadczenie w sprawie wydał dyrektor Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses, ks. dr Grzegorz Piekarz. Czytamy w nim, że chór w dniach od 25 do 31 sierpnia przebywał na warsztatach muzycznych w Gródku nad Dunajcem i najprawdopodobniej tam doszło do zakażenia chłopca.

- Warsztaty zostały zorganizowane po konsultacjach z sanepidem i z zachowaniem wszelkich obostrzeń. Chłopcy nosili maseczki przed wejściem do pomieszczeń wspólnych były dezynfekatory, z których każdy z chłopców musiał korzystać, próby wspólne całego zespołu były odwołane (odbywały się tylko próby głosowe z zachowaniem odległości, a w kaplicy chłopcy nie wykonywali żadnych śpiewów i obowiązkowo także nosili maseczki. Dodatkowo każdy z chłopców miał mierzoną gorączkę rano i wieczorem. W czasie trwania warsztatów żadnych niepokojących objawów nie zauważono. Ośrodek był zamknięty dla gości z zewnątrz. W dniu 31 września powróciliśmy do Tarnowa dwoma autobusami (podobnie jechaliśmy do Gródka). W tym dniu rano także u wszystkich chłopców była mierzona temperatura - nie stwierdzono u nikogo stanu podgorączkowego lub wyższego - napisał w oświadczeniu ks. dr Grzegorz Piekarz.

Po powrocie z warsztatów jeden z chórzystów zachorował. 1 września rodzice chłopca poinformowali dyrektora chóru i tarnowski sanepid, że ich syn ma stan podgorączkowy. Test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 wyszedł pozytywny. W konsekwencji wszyscy chórzyści wraz z dyrygentem (łącznie 66 osób) zostali objęci 10-dniową kwarantanną. - Wszyscy chłopcy na chwilę obecną czują się dobrze - uspokaja ks. dr Grzegorz Piekarz.

Fot. Archiwum Pueri Cantores Tarnovienses

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A