Udawał policjanta, by wyłudzić od staruszki pieniądze. Udało mu się, kobieta straciła 45 tys. zł
access_time 2020-06-22 14:34:00
Oszuści telefoniczni nie odpuszczają. Wciąż próbują żerować na naiwności seniorów. Tym razem naciągacze upatrzyli sobie gminy Lisia Góra i Skrzyszów. W piątek do południa policjanci przyjęli aż 11 informacji o próbach wyłudzeń. Większość starszych osób nie dała się oszukać. Jedna próba okazała się jednak skuteczna.

Oszust dzwoniąc do seniorów podawał się za policjanta i proponował przekazanie pewnej sumy pieniędzy w zamian za zwolnienie z aresztu syna. W czasie rozmowy podały kwoty od 40 do 300 tysięcy złotych. Większość osób wykazała się czujnością i natychmiast przerywała połączenie. Niestety jedna z kobiet, 83-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego uwierzyła w historię o aresztowanym synu i oddała przestępcy ponad 45 tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje do starszych osób o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych, w których rozmówcy domagają się wpłacenia lub przekazania pieniędzy. Przypomina też, że policja nigdy nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie i nie ma prawa żądać pieniędzy za wykonywane przez siebie czynności.

Komentarze...