Więźniowie zrobili dla dzieci z placówek opiekuńczych meble ogrodowe
access_time 2020-06-03 10:28:00
O Dniu Dziecka pamiętali również więźniowie z Zakładu Karnego przy ul. Konarskiego w Tarnowie. Osadzeni podarowali doświadczonym przez los maluchom własnoręcznie wykonane meble ogrodowe.

Wychowankowie Ośrodka Wczesnej Interwencji w Zbylitowskiej Górze, Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Kolorowy Zakątek” w Tarnowie oraz z Domu Dziecka w Odporyszowie otrzymali od skazanych z tarnowskiego Zakładu Karnego wyjątkowe prezenty. Wykonane w pracowni więzienia drewniane meble ogrodowe, ale również zabawki, słodycze i książki trafiły do dzieci 1 czerwca.

Skazani wykonywali meble ogrodowe pod nadzorem funkcjonariuszy, w ramach zatrudnienia nieodpłatnego. - Drewno do wykonania mebli nieodpłatnie przekazali funkcjonariusze Działu Kwatermistrzowskiego tarnowskiej jednostki. Oni też po godzinach pracy z materiału własnego szyli maseczki ochronne wielokrotnego użytku w ilości po 50 sztuk dla każdej z placówek. Dodatkowo w czasie wolnym od służby pomogli uporządkować teren pod meble ogrodowe, kosili trawę, przycinali krzewy, tak, by nowe wyposażenie pięknie prezentowało się w altanie - mówi por. Beata Bańdur, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Tarnowie.

Ponadto funkcjonariusze Zakładu Karnego zorganizowali dla dzieci zbiórkę zabawek, gier edukacyjnych, słodyczy, artykułów papierniczych i książek, które zanim trafiły do dzieciaków, zostały oczywiście zdezynfekowane i poddane kwarantannie. Jak mówi, por. Beata Bańdur, prezenty sprawiły maluchom ogromną radość. - Niemałe zainteresowanie wzbudzili również sami więziennicy, którzy w pełnym umundurowaniu dostarczyli prezenty - dodaje rzecznik. - Wszystkim nam te spotkania przyniosły mnóstwo satysfakcji. Utwierdziły nas w przekonaniu, że warto pomagać, bo razem możemy więcej - mówi por. Bańdur.

Fot. Archiwum ZK w Tarnowie

Komentarze...