Zakliczyn wyremontuje drogi dojazdowe do pól
access_time 2020-05-22 03:33:00
Gmina Zakliczyn wkrótce wyremontuje trzy drogi dojazdowe do pól. Otrzymała na ten cel dofinansowanie z województwa małopolskiego w wysokości 105 tys. zł. Środki te pochodzą z należności i opłat rocznych związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

W tym roku 162 gminy wyremontują drogi dojazdowe do pól dzięki dotacji przyznanej przez władze Małopolski. Rozdysponowały na ten cel prawie 13 mln zł. Przedsięwzięcia polegające najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii dofinansowywane są w wysokości 50 procent wartości tych zadań.

- Prace na tych drogach są ważne, bo ułatwiają codzienne funkcjonowanie i prace rolnikom, dojazd do trudnych miejsc. Rolnicy wykorzystują do pracy w polu coraz nowocześniejszy sprzęt rolniczy, który wymaga odpowiednich tras, by dojechać na role – twierdzi wicemarszałek Małopolski Łukasz Smólka.

Gmina Zakliczyn wyremontuje w tym roku trzy drogi w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych  – w Wesołowie (160 mb), Olszowej (260 mb) i Gwoźdźcu (350 mb). Otrzymała na ten cel 105 tys. zł dofinansowania z województwa. Pozostała kwota zostanie sfinansowana ze środków budżetu gminy. Przetarg na realizacje tego zadania został już ogłoszony.

Komentarze...