Można już zdawać egzaminy na prawo jazdy. Które kategorie są najpopularniejsze?
access_time 2020-05-19 15:15:00
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznowił już egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie. Prowadzone są też szkolenia i kursy – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Wejście do budynku MORD wymaga dostosowania się do rygorów sanitarnych.

Jako ostatnie zostały uruchomione egzaminy praktyczne na najbardziej popularną kategorię – B. Chętni do sprawdzenia umiejętności kierowania samochodem osobowym zapisali się już na najbliższe dwa tygodnie. Podczas egzaminu praktycznego zdający i egzaminator używają maseczek i rękawiczek. W związku z koniecznością przeprowadzania dezynfekcji, egzaminatorzy są na razie w stanie przeprowadzać nieco mniej egzaminów niż przed epidemią. Na egzaminie teoretycznym w sali może przebywać 9 zdających. Z czasem ich liczba będzie wzrastać.

Podobnie jest podczas szkoleń i kursów, gdzie również obowiązują ograniczenia ilościowe i rygory sanitarne. Szkolenia przeprowadzane są zarówno w formie stacjonarnej,  jak też, co jest nowością, w formie on-line. Szczególną popularnością cieszą się kursy reedukacyjne i redukujące punkty karne. Cały czas prowadzone są zapisy na kolejne edycje.

Przed wejściem do budynku obwiązuje pomiar temperatury i dezynfekcja rąk. Do poczekalni wpuszczani są tylko zdający i osoby uczestniczące w szkoleniach i kursach. Mogą wejść do wnętrza na kwadrans przed godziną rozpoczęcia sprawdzianu.

- Na razie wszyscy podchodzą ze zrozumieniem do nowych reguł – ocenia Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. – Stosują się do zaleceń naszych pracowników.

W tej chwili najwięcej chętnych jest na egzamin na kategorię C+E, uprawniającą do kierowania samochodem ciężarowym z przyczepą. Zarezerwowane są terminy na najbliższe 3 tygodnie. W związku z tym dyrekcja ośrodka analizuje możliwości przeprowadzania większej liczby sprawdzianów na tę kategorię.

Na bieżąco prowadzone są egzaminy na kategorie motocyklowe, choć i w tym przypadku jest sporo zainteresowanych. Przystępujący do sprawdzianu praktycznego powinni mieć własny kask i słuchawki.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A