Z powodu koronawirusa nie będzie kontroli biletów parkingowych
access_time 2020-03-18 15:59:00
Do końca marca nie będzie kontroli biletów parkingowych. W praktyce oznacza to, że parkowanie samochodami w centrum i pozostałych miejscach objętych płatną strefą będzie bezpłatne.

O zawieszenie pobierania opłat za parkowanie na czas epidemii COVID-19 apelował radny klubu Nasze Miasto Tarnów, Tomasz Olszówka, który zwracał uwagę, że w obecnej sytuacji korzystanie z komunikacji zbiorowej jest wysoce ryzykowne, dlatego zniesienie opłat parkingowych byłoby ukłonem w stronę tarnowian.

Prezydent Roman Ciepiela nie zgodził się wprawdzie na zaprzestanie pobierania opłat w miejskich strefach parkowania, ponieważ, jak mówi, wiązałoby się z przeprogramowaniem parkomatów. Zdecydował jednak, że do końca marca zostanie zniesiona kontrola biletów parkingowych. Decyzja ta ma ułatwić życie mieszkańcom, którzy muszą dojeżdżać do centrum, bo np. opiekują się krewnymi seniorami, którym dowożą żywność.

- Formalnie opłaty za parkowanie nadal obowiązują, liczę na to, iż ci, którzy stawiają na parkingu samochód idąc na zakupy, do pracy lub w innych podobnych przypadkach poczują się w obowiązku uiścić należność, jednak do końca marca nie będzie prowadzona kontrola biletów parkingowych, abonamentów itp. i nikt nie zapłaci kary za ich brak – mówi prezydent Roman Ciepiela.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A