Spotkanie online z Romanem Ciepielą. Prezydent odpowie na wasze pytania
access_time 2020-03-18 04:35:00
Prezydent Roman Ciepiela zapowiada cykliczne "spotkania" z mieszkańcami przez internet. Pierwsza konferencja online odbyła się we wtorek. Można ją było obejrzeć na żywo na oficjalnej stronie miejskiej oraz na kanale miasta w serwisie YouTube.

- Tym sposobem włodarz Tarnowa chce dzielić się z tarnowianami bieżącymi informacjami o tym, co dzieje się w mieście w tej ciężkiej sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Będą tą drogą przekazywane nie tylko informacje dotyczące pracy Urzędu Miasta Tarnowa, który działa w bardzo nietypowych warunkach, ale również innych miejskich instytucji i nie tylko. Prezydent w miarę możliwości chce również odpowiadać na pytania tarnowian, więc prosimy je przesyłać na mailowy adres media@umt.tarnow.pl z tematem „Pytanie do prezydenta”. - informuje magistrat.

Wszystkie nagrania będą dostępne na oficjalnej miejskiej stronie YouTube.

Podczas pierwszej wideokonferencji prezydent odpowiadał głównie na pytania dziennikarzy. Przekazał m.in., że w związku z koronawirusem w mieście szykują się kolejne ograniczenia. Tym razem w kursowaniu autobusów miejskich. - Obserwujemy bardzo niewielkie napełnienie autobusów. Wiele osób nie korzysta z komunikacji publicznej. To i dobrze, i niedobrze. Dobrze, bo nie spotykają się z dużą liczbą ludzi, niedobrze, bo cały system jest niedociążony. Od czwartku wzorem innych miast rozważamy wprowadzenie rozkładu jazdy według rozkładu sobotnio-niedzielnego. - mówił Roman Ciepiela. Prezydent poinformował również o przekazaniu dodatkowych środków w kwocie 400 tysięcy złotych dla szpitala im. Edwarda Szczeklika. - Środki te pochodzą z budżetu wojewody i zostały już moim zarządzeniem udostępnione szpitalowi. W części mają być przeznaczone na zakup respiratora. - powiedział Ciepiela. Prezydent zdementował także plotkę, że zakażony koronawirusem tarnowianin jest pracownikiem urzędu miasta.

Pełne nagranie jest dostępne tutaj

Fot. Screen YouTube

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A