Wybierasz się do przychodni? Najpierw zadzwoń. Lekarze przechodzą na teleporady
access_time 2020-03-14 11:11:00
W czasie trwającej pandemii koronawirusa pacjenci powinni ograniczyć wizyty w przychodniach i skorzystać z teleporad - takie zalecenia dla poradni w całej Polsce wydał Główny Inspektor Sanitarny.

Pacjenci z objawami infekcji czy osoby przewlekle chore, którym kończą się zapasy potrzebnych leków, zamiast zgłaszać się osobiście do przychodni, najpierw powinni do niej zadzwonić. Otrzymają wówczas teleporadę, dzięki której mogą uzyskać zalecenia, e-zwolnienie, e-receptę, sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontaktu ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeśli będzie taka konieczność.

Jedną z placówek, która wprowadziła udzielanie porad telemedycznych jest Miejska Przychodnia Lekarska nr 5 w Tarnowie. - Każdemu pacjentowi zgłaszającemu chęć wizyty u lekarza rodzinnego zostanie najpierw udzielona teleporada. Tylko w sytuacjach niezbędnych pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza. Lekarz udzielający teleporady na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia ma możliwość wystawienia recepty, skierowania, zwolnienia lekarskiego itp. Pacjenci z objawami infekcji lub podejrzani o zakażenie koronawirusem powinni telefonicznie przełożyć wizytę w poradniach na inny termin. Jeżeli jesteś zdrowy i musisz przyjść do przychodni na wizytę do poradni specjalistycznej stosuj się do zaleceń umieszczonych w placówkach medycznych. - czytamy na stronie internetowej przychodni.

Teleporady zostały uruchomione nie tylko dla pacjentów POZ, ale też poradni specjalistycznych oraz w zakresie świadczeń pielęgniarki POZ i położnej POZ.

Jak informuje NFZ, dzięki teleporadzie medycznej możemy ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Listę placówek udzielających teleporad można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A