Od poniedziałku tarnowski Urząd Miasta ogranicza przyjmowanie petentów
access_time 2020-03-14 08:26:00
Od poniedziałku, 16 marca Urząd Miasta Tarnowa i instytucje miejskie ograniczają bezpośrednią obsługę interesantów. Wizyty w urzędzie, które nie są teraz konieczne, należy odłożyć na później, a gdy wizyta jest konieczna należy umawiać się z wyprzedzeniem telefonicznie.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, prezydent Roman Ciepiela podjął decyzje, aby zastosować nadzwyczajne środki w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa - od 16 marca Urząd Miasta Tarnowa oraz miejskie instytucje ograniczają bezpośrednią obsługę interesantów. Nadal bez problemów będzie można uzyskać niezbędne dokumenty i dokonać innych czynności urzędowych, gdyż urząd pracuje normalnie, jednak należy odłożyć w czasie wizytę w UMT, gdy sprawa nie wymaga natychmiastowego kontaktu.

Natomiast w przypadkach niecierpiących zwłoki należy najpierw skontaktować się telefonicznie z konkretnym wydziałem lub jednostką i ustalenie terminu wizyty.

Pracownicy UMT przy wejściach do wszystkich urzędowych budynków dysponować będą listami umówionych osób z terminami wizyt i tylko te osoby w umówionym czasie będą wpuszczane. Wszyscy mają być przyjęci i obsłużeni w ustalonych terminach.

Osoby, które chcą dokonać płatności, mogą to zrobić za pomocą przelewów elektronicznych lub we wpłatomatach (działa m.in. wpłatomat przy ul. Nowej 4), bez konieczności wizyty w urzędzie.

Można również kontaktować się z Urzędem Miasta Tarnowa za pośrednictwem Internetu, wykorzystując platformę ePUAP (www.epuap.gov.pl) lub mailowo pod adresami podanymi w tabeli poniżej.

- Liczę na to, iż tarnowianie rozumieją, iż wszystkie te posunięcia służą naszemu wspólnemu dobru, aby maksymalnie ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się wirusa – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Stosujemy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wprowadzamy również własne rozwiązania, aby jak najlepiej służyć mieszkańcom w tym trudnym czasie. W trosce o bezpieczeństwo apeluję również do tarnowian o rezygnację lub ograniczenie wizyt w innych urzędach i korzystanie z komunikacji elektronicznej lub telefonów, zrezygnowanie z organizacji większych prywatnych imprez, ograniczenie spotkań w miejscach publicznych. Mam nadzieję, że nie zapominamy również o tych, którzy potrzebują sąsiedzkiej pomocy. Jestem przekonany, iż dzięki wspólnym i przemyślanym działaniom oraz wzajemnej pomocy przetrzymamy ten trudny czas.

Źródło: UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A