Trzy podejrzenia koronawirusa w Dąbrowie Tarnowskiej. Przychodnia zamknięta [AKTUALIZACJA]
access_time 2020-03-09 17:08:00
Na oddział zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej zgłosiło się dziś troje pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Wyniki testów na obecność koronawirusa mają być znane we wtorek.

– Mamy troje pacjentów, których wymazy wysłaliśmy do badania. Nie znaczy to, że my u nich bezwzględnie podejrzewamy zakażenie koronawirusem. Są kryteria, które mówią, że jeżeli ktoś ma objawy infekcyjne i był w regionie, w którym mogło wystąpić zachorowanie, to my mamy obowiązek to zgłosić jako podejrzenie. To są młode osoby, trzy różne, z różnych ognisk. Nie są z tego samego samolotu – powiedział radiu RDN dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego Szpitala im. Sebastiana Patrycego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ponieważ jeden z pacjentów najpierw udał się do miejscowej przychodni, placówka została zamknięta i poddana dezynfekcji, a osoby z którymi miał kontakt odesłano do domu, gdzie znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. Od wtorku przychodnia ma wrócić do normalnej pracy.

AKTUALIZACJA, 10.03. Badania laboratoryjne na obecność koronawirusa w próbkach pobranych od trzech pacjentów nie potwierdziły obecności tego wirusa.

Fot. Archiwum szpitala

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A