Okradł sklep z zabawkami. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie
access_time 2019-12-06 19:33:00
Na kilka dni przed Mikołajem sklepy z zabawkami przeżywają prawdziwe oblężenie. Szał przedświątecznych zakupów to jednak też istny raj dla złodziei. We wtorek 37-letni mężczyzna okradł jeden ze sklepów z zabawkami w Czchowie. Na szczęście nie udało mu się uciec. Zatrzymali go przypadkowi świadkowie z powiatu brzeskiego. Policja chwali ich obywatelską postawę.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach wieczornych. Przebywający w jednym ze sklepów w Czchowie dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego usłyszeli nagle krzyk: „złodziej”, po czym zobaczyli wybiegającego ze sklepu mężczyznę, który zaczął uciekać w kierunku ulicy Targowej. Bez wahania ruszyli za nim w pościg. Rabuś schował się przed nimi w pobliskich zaroślach. Na niewiele się to jednak zdało, bo mężczyźni nie odpuścili, znaleźli go, ujęli i przekazali przybyłym na miejsce policjantom. Zatrzymany mężczyzna to 37-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Miał przy sobie torbę, a w niej skradzione zabawki na kwotę prawie 900 złotych. Nieuszkodzony towar został przekazany obsłudze sklepu, a 37-letni sprawca trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy przypuszczają, że nie jest to jedyna kradzież, jakiej dopuścił się mężczyzna. Będzie to weryfikowane przez policjantów.

- Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługują dwaj mieszkańcy powiatu brzeskiego, którzy nie przeszli obojętnie wobec tego co się wydarzyło i odpowiednio zareagowali widząc uciekającego złodzieja. - chwali postawę świadków zdarzenia asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowy policji w Brzesku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A