Roman Ciepiela twierdzi, że most w Ostrowie trzeba jak najszybciej wyremontować
access_time 2019-12-05 12:39:00
Według prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli, most w Ostrowie powinien zostać naprawiony. Prezydent powołuje się na zalecenia dla władz powiatu zawarte w piśmie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Roman Ciepiela zaprosił na rozmowę w tej sprawię starostę Romana Łucarza.

2 grudnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela otrzymał od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tarnowie oficjalną informację i odpis decyzji o zamknięciu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Oprócz informacji o zamknięciu przeprawy, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w piśmie adresowanym do podległego staroście tarnowskiemu Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie nakazuje m.in. sporządzenie projektu i naprawy konstrukcji mostu, uwzględniającego możliwości odciążenia konstrukcji lub wzmocnienia stref krytycznych – w celu przywrócenia funkcjonalności obiektu, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego mostu oraz wykonanie wszelkich robót wskazanych w projekcie wzmocnienia i naprawy konstrukcji mostu.

Zdaniem prezydenta władze powiatu powinny rozpocząć remont mostu. Uważa, że takie prace mogą przebiegać etapowo i w szybkim czasie można przywrócić na moście przynajmniej ruch pieszo-rowerowy. - Czekanie na wojsko może się skończyć być może niepowodzeniem, a ludzie codziennie chcą się dostać do pracy, do lekarza. Jeżeli pan starosta skupia swoją uwagę na tymczasowej przeprawie, mam nadzieję, że dostanie pomoc w tej sprawie, natomiast sam powinien przystąpić do remontu mostu. - mówił na antenie radia RDN Roman Ciepiela. Prezydent zaprosił starostę Romana Łucarza na spotkanie w celu omówienia jego działań związanych z przeprawą w Ostrowie i utrudnień, jakie mają w związku z jej zamknięciem tarnowianie. Prezydent Ciepiela nie ukrywa, że oczekuje od starosty radykalnych działań w sprawie mostu.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A