Powiat tarnowski jednogłośnie przyjął Samorządową Kartę Praw Rodziny
access_time 2019-11-21 08:20:00
Radni powiatu tarnowskiego przyjęli Samorządową Kartę Praw Rodzin. Jest to swego rodzaju odpowiedź na deklarację LGBT+, którą podpisał prezydent Warszawy. Kartę firmuje m.in. Instytut Ordo Iuris.

- To akt w dużej mierze symboliczny, który wyraźnie mówi, że powiat tarnowski jest za rodziną tradycyjną, którą tworzą mężczyzna, kobieta i dzieci. Oczywiście rodzinę może tworzyć też samotna matka lub samotny ojciec i dziecko. Nam chodzi o związki jednopłciowe - to nie jest rodzina. - tłumaczy starosta tarnowski, Roman Łucarz, który podkreśla również, że samorząd powiatu tarnowskiego jest konsekwentny w promowaniu tradycyjnej rodziny. Kilka miesięcy temu przyjął rezolucję przeciwko LGBT, a w czerwcu tego roku w tuchowskim sanktuarium po raz pierwszy zorganizował Powiatowe Święto Rodziny. 

Przeciwko wprowadzeniu Karty jest tarnowska Lewica. Podczas sesji jej przedstawiciele złożyli na ręce przewodniczącego rady powiatu petycję podpisaną przez prawie 500 osób. Ostatecznie za przyjęciem Samorządowej Karty Praw Rodzin głosowało 18 radnych, nikt nie głosował przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu. Za wprowadzenie Karty w życie odpowiedzialne będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Przypomnijmy, Samorządowa Karta Praw Rodzin została przygotowana przez organizacje działające na rzecz rodziny (m.in. Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny, CitizenGo Polska, Fundacja Mamy i Taty, Instytut Ona i On, Ruch 4 Marca, Stowarzyszenie Pedagogów Natan). Karta m.in. zobowiązuje samorządy, by nie finansowały z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo. Zapewnia również możliwość weryfikacji organizacji zewnętrznych działających na terenie szkoły oraz materiałów używanych podczas prowadzonych przez nie zajęć, dzięki czemu rodzice będą mogli decydować o uczestnictwie swoich dzieci w kontrowersyjnych zajęciach.

Samorządową Kartę Praw Rodzin wprowadziło dotychczas kilkanaście samorządów. We wtorek podpisały ją Bukowina Tatrzańska i Nowy Sącz.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A