Zatrzymany 30-letni diler marihuany. Grozi mu do 10 lat więzienia
access_time 2019-10-09 12:24:00
Policjanci nie odpuszczają w walce z przestępczością narkotykową. Kolejny raz namierzyli nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Tym razem przejęli ponad 2 kg marihuany o wartości 60 tysięcy złotych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Pod koniec września tarnowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który dystrybuował w okolicy marihuanę. Podczas przeszukania jego mieszkania i przyległych zabudowań gospodarczych, kryminalni ujawnili specjalistyczne boksy przystosowane do uprawy marihuany wraz z systemami wentylacji oraz nawadniania. Mężczyzna swoją mini hodowlę ukrywał w pobliskim lasku. Policjanci odkryli kilkanaście krzewów konopi zasadzonych pośród roślinności, nieopodal których leżały już ścięte i gotowe do suszenia kolejne krzaki. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany wartości około 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. 30-latek został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 62 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 10.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...