Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego, "Słoneczne Wzgórze" zatrudni dodatkowych 15 osób
access_time 2019-10-07 04:22:00
Ponad 60 tysięcy złotych wesprze działalność Zakładu Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Dofinansowanie pochodzi ze środków Województwa Małopolskiego i pozwoli na zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Hotel „Słoneczne Wzgórze” zatrudnia 54 pracowników, z czego ponad 40 to osoby niepełnosprawne z Tarnowa i subregionu tarnowskiego. To aż 70 procent jego załogi. Osoby z niepełną sprawnością są pracownikami hotelowej recepcji, kuchni, restauracji, biur i obsługi, zajmują się również ogrodem, a hotel jest w całości dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych gości. Oprócz pobytów oferuje też możliwość prowadzenia konferencji, organizację imprez okolicznościowych, takich jak wesela czy komunie, prowadzi również restaurację i katering. Agnieszka Hulska, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” podkreśla, że placówka umożliwia niepełnosprawnym rozwój zawodowy. - Praca powinna być dostępna dla każdego. ZAZ-y dają taką możliwość. Dodała również, że placówka rozwija się na tyle szybko, iż obecna liczba pracowników jest już niewystarczająca. Dzięki wsparciu samorządu wojewódzkiego, nie tylko zostaną utrzymanie dotychczasowe zatrudnienia, które wcześniej były finansowane w ramach kończącego się właśnie projektu unijnego, ale również pracę znajdzie dodatkowych 15 osób.

W tym roku samorząd województwa małopolskiego wsparł „Słoneczne Wzgórze” kwotą ponad pół miliona złotych.– Chcemy, aby osoby niepełnosprawne miały szansę na normalne życie i funkcjonowanie na rynku pracy, aby nabywały nowe umiejętności i kompetencje - mówi Marta Lech-Malec. Poinformowała również, że w Małopolsce jest 10 Zakładów Aktywności Zawodowej. 1 grudnia tego roku działalność rozpocznie kolejny, w powiecie gorlickim, gdzie to tej pory takiej placówki nie było.

Komentarze...