Z tej kategorii
Przejścia dla pieszych w Tarnowie do remontu. Ma być bezpieczniej

2021-10-18 Wiadomości

Łącznie osiem przejść dla pieszych w Tarnowie zostanie przebudowanych i doświetlonych. Miasto otrzymało na ten cel prawie 380 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O które ulice chodzi?

Tragedia w Szpitalu im. św. Łukasza. Pacjentka wypadła lub wyskoczyła z piątego piętra

2021-10-18 Wiadomości

Nie żyje 92-letnia pacjentka oddziału kardiologii, która wypadła lub wyskoczyła z okna na piątym piętrze Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

1,5 mln zł na dokumentację projektową obwodnicy Lisiej Góry

2021-10-16 Wiadomości

W piątek województwo małopolskie podpisało z gminą Lisia Góra umowę partnerską dotyczącą współfinansowania dokumentacji projektowej dla obwodnicy Lisiej Góry. Droga ma przejąć ruch tranzytowy w kierunku Mielca i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców wsi. Chodzi przede wszystkim o ulice Tarnowską, Jaracza i Mielecką.

Jakie projekty wybrali tarnowianie? Są wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

2021-10-15 Wiadomości

5 119 tarnowian wzięło udział w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Najlepszy wynik uzyskał projekt remontu, przebudowy i budowy placu zabaw na terenie osiedla Krzyż, który zdobył 854 głosy.

Pomysł na weekend

2021-10-15 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Będzie msza św. i uroczysty pochówek na cmentarzu w Mościcach

2021-10-10 Wiadomości

15 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami oraz o ich rodzinach. W Tarnowie uroczystości rozpoczną się od mszy św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Firma Bruk-Bet za blisko 5 milionów złotych kupiła Pałac Dolańskich w Radłowie

2021-10-14 Wiadomości

Krzysztof Witkowski, prezes firmy Bruk-Bet, został właścicielem XIX- wiecznego Pałacu Dolańskich w Radłowie. Producent kostki brukowej jako jedyny wziął udział w przetargu na sprzedaż nieruchomości. Za obiekt należący do powiatu tarnowskiego zapłaci 4 865 000 zł.

Nauczyciele świętują. Były życzenia od prezydenta, dyplomy i nagrody finansowe

2021-10-14 Wiadomości

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela nagrodził nauczycieli i dyrektorów szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody finansowe odebrało łącznie 59 pracowników oświaty. Miasto przeznaczyło na ten cel 236 tys. złotych brutto.