KONKURS! Wygraj podwójne zaproszenia na spektakle Festiwalu Komedii Talia!
access_time 2019-09-24 15:47:00
Mamy dla was kolejny konkurs, w którym można wygrać dwuosobowe zaproszenia na spektakle XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Tym razem na czwartkowy spektakl „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i piątkowy „Heroiny”.

26.09 (czwartek) godz. 17:00 i 20:00

Petr Zelenka „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku, reż. Grzegorz Chrapkiewicz, Duża Scena

Jana wydzwania do kochanków z budki telefonicznej pod domem; Petr, aby zatrzymać dziewczynę, sięga po indiańskie rytuały; Alicja i Jerzy płacą postronnym, żeby ich obserwowali, jak się kochają. Wszyscy razem tworzą portret zbiorowości, w której samotność jest normą, a miłość ma coś z fast foodu – nie może trwać zbyt długo, bo następni wygłodzeni klienci czekają w kolejce. Główny bohater, Petr, ciągle wpada w wir absurdalnych sytuacji, które skutecznie niszczą jego życie osobiste i dobrze zapowiadającą się karierę dyspozytora lotów. Z wieży nawigacyjnej ląduje za kierownicą wózka widłowego na lotniskowym terminalu przeładunkowym. Również rodzice Petra nie są standardowi. Opętana dobroczynnością matka bombarduje paczkami ze znoszoną odzieżą ofiary katastrof żywiołowych na świecie, a ofiarom wojny oddaje regularnie swoją krew. Ojciec, który niegdyś dźwięcznym głosem odczytywał komentarze do socjalistycznych kronik, ze wzruszającą bezradnością nie potrafi odnaleźć się w nowych czasach. Jeden przypadkowy telefon i odrobina czarnej magii puszczają w ruch karuzelę komicznych sytuacji, pełnych codziennego „zwyczajnego szaleństwa”…

 

27.09 (piątek), godz. 18:00

Agata Biziuk, „Heroiny”, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Mała Scena

Tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu Agaty Biziuk. W 2018 roku obchodziliśmy 100 rocznicę nadania kobietom praw wyborczych w Polsce. Świętując tę datę warto pochylić się nad tematem praw kobiet, które na długo przed 1918 r. walczyły o swoje miejsce na kartach historii. Między innymi o nich mówi spektakl – o kobietach, które wybudowały fundamenty praw i na przekór opresyjnym czasom stawały naprzeciw uprzedzeniom, nadużyciom, stereotypom. Często padały ofiarą okoliczności, w których żyły. To im oddajemy hołd zanurzając się w genezę powstawania państwa polskiego, pełnego sprzeczności, mitów, superbohaterów i półprawd. Mówimy o czasach zamierzchłych, ale jak dalece? Okazuje się, że problemy współczesnych kobiet, jak i państwa, nie tak bardzo odbiegają od trosk szlachetnych heroin i ich czasów. Spektakl w przewrotny sposób oddaje głos takim bohaterkom jak: Królowa Jadwiga, Bona Sforza czy Anna Jagiellonka. Historię przecież tworzyli nie tylko herosi, ale również one – Heroiny. Gościnnie obok matek narodu wystąpi również Ojciec, czyli Stanisław ze Szczepanowa.

 

UWAGA KONKURS!

Mamy dla Was dwuosobowe zaproszenia na spektakle "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" i "Heroiny". Na którą z tych komedii chciałbyś się wybrać? Odpowiedź wraz z krótkim uzasadnieniem zamieść w komentarzu pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. W przypadku wyboru sztuki Petra Zelenki, nie zapomnij o dopisku, która godzina Cię interesuje.

Jeśli nie masz Facebooka, odpowiedź prześlij wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres mailowy: konkurs@tarnow.net.pl. W temacie wiadomości wpisz TALIA.

Do zdobycia są:

  • dwa dwuosobowe zaproszenia na czwartkowy spektakl "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" o godz. 17:00
  • jedno dwuosobowe zaproszenie na czwartkowy spektakl "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" o godz. 20:00 
  • dwa dwuosobowe zaproszenia na piątkowy spektakl "Heroiny" o godz. 18:00

Na nadsyłanie zgłoszeń macie czas do środy, 25 września do godziny 12.

Na zdj. "Opowiesci o zwyczajnym szalenstwie". Fot. Bartek Warzecha / materiały prasowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A