Śródmieście dla biznesu. Czy tanie lokale ożywią Stare Miasto?
access_time 2019-09-19 11:00:00
Tarnowski magistrat chce ożywić centrum Tarnowa, oferując przedsiębiorcom bardzo wysokie upusty w opłatach za czynsz lokali. Bonifikata udzielana jest na pierwsze dwa lata i ma sięgać nawet 90 procent. Chodzi o nieruchomości, których do tej pory nie udało się wynająć w przetargach, ze względu na mały metraż - do 40 metrów kwadratowych.

Według pomysłodawców programu „Śródmieście dla Biznesu”, obniżenie czynszu pozwoli na zagospodarowanie pustostanów i zwiększy pulę atrakcyjnych miejsc dla prowadzenia biznesu, szczególnie dla Startupów i małych firm. Inicjatorzy programu wierzą też, że przyczyni się on do ożywienia i rewitalizacji przestrzeni w sferze estetyki i funkcji w centrum Tarnowa.

W programie "Śródmieście dla biznesu" znalazło się sześć małych nieruchomości - przy ulicach Bernardyńskiej 8, Wałowej 37, Żydowskiej 2, Żydowskiej 4 i Żydowskiej 8. Lokale są małe, mają metraż od 15 do 40 metrów kw. Osoby, które mają pomysł na biznes, mogą wynająć je już nawet za 4 złote netto od metra kw. - Chodzi głównie o małe kawiarnie, czy herbaciarnie. Chcemy wprowadzić przedsiębiorców, którzy nie zamkną lokalu o 16.00 czy 17.00, tylko będą mieli otwarte przynajmniej do godz. 21.00, czy 22.00. Takie małe kafejki miałyby rację bytu, to by ożywiło centrum. - mówi Janusz Galas, prezes Miejskiego Zarządu Budynków.

Bonifikata będzie obowiązywała przez pierwsze dwa lata. Później przedsiębiorcy, którzy nadal będą chcieli pozostać w lokalach, będą musieli za nie zapłacić po cenach rynkowych.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A