Kolejne dwa zarzuty dla byłej dyrektorki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. Proces ruszy jesienią
access_time 2019-09-12 08:18:00
Wkrótce ruszy kolejny proces w sprawie byłej dyrektorki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Alicji C.-F. zostały postawione dwa dodatkowe zarzuty przywłaszczenia pieniędzy ze szkolnych akcji charytatywnych.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Alicja C.- F. została oskarżona o przywłaszczenie blisko 6 tysięcy zł. ze zbiórki szkolnego sztabu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Proces ten dobiega końca i jeszcze w tym roku powinien zapaść wyrok.

Jak informuje sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, kolejne zarzuty dotyczą dwóch zbiórek z 2017 roku, organizowanych w ramach prowadzonego przez ówczesną dyrektorkę Szkolnego Centrum Wolontariatu "Empatia". W pierwszym przypadku chodzi o przywłaszczenie ponad 1100 złotych z jesiennej zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt - "Przemów ludzkim głosem". Drugi zarzut dotyczy przywłaszczenia przez podejrzaną kwoty ponad 1300 złotych z akcji "Pomoc w potrzebie". Zbiórka ta została przeprowadzona wśród nauczycieli podczas rady pedagogicznej. Pieniądze miały trafić do absolwenta szkoły, który ucierpiał w pożarze domu rodzinnego. 

Alicja C.-F. nie przyznaje się do winy. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Komentarze...