Strażakom wojnickiej OSP stuknęło 150 lat. Na urodziny dostali wóz bojowy
access_time 2019-09-10 05:44:00
Druhowie OSP z Wojnicza świętowali 150 lat działania. Jednostka w prezencie otrzymała nowy samochód bojowy. Podczas obchodów odznaczenia strażackie odbierali również zasłużeni druhowie.

Z okazji okrągłego jubileuszu jednostka otrzymała nowy wóz bojowy marki MAN, który sfinansował wojnicki samorząd i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Podziękowania dla strażaków za ich służbę i gotowość do niesienia pomocy innym złożyła m.in. reprezentująca Zarząd Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech.

- Proszę wszystkich – byłych i obecnych druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojniczu o przyjęcie moich serdecznych gratulacji w związku z obchodzonym dzisiaj jubileuszem 150-lecia istnienia tutejszej straży. Taka rocznica skłania do refleksji nad upływającym czasem, ale też nad niezmiennością strażackiego powołania. To prawda, że w ciągu minionych 150 lat świat bardzo się zmienił, a strażacy posługują się już innym sprzętem, niż ich poprzednicy przed laty. Ale jedno wciąż pozostaje niezmienne: zawsze – i wtedy i dzisiaj ta wyjątkowa służba wymaga od nich odwagi i gotowości narażania własnego życia dla ratowania życia, zdrowia i mienia innych – ratowania przed żywiołem ognia, w razie powodzi, czy innych zjawisk pogodowych, w razie wypadków komunikacyjnych - podkreśliła Marta Malec-Lech.

W ramach części artystycznej uroczystości zaprezentowała się m.in. Orkiestra Dęta Miasta Wojnicza. Koncerty zagrały także zespoły lokalne, które zaprosiły zgromadzonych do wspólnej zabawy tanecznej na wojnickim rynku.

Z okazji jubileuszu przygotowano także wystawę fotograficzną, prezentującą historię OSP w Wojniczu.

Fot. UMWM

Komentarze...