Bocheńscy kryminalni zatrzymali włamywacza recydywistę. Ma na koncie 16 włamań i wiele kradzieży
access_time 2019-09-07 04:49:00
Policjanci z Bochni wykryli i zatrzymali włamywacza, który splądrował i zdemolował m.in. ośrodek zdrowia w Bochni. Zatrzymany mężczyzna ma na koncie 16 włamań i wiele kradzieży, których dokonywał na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Suma strat spowodowanych kradzieżą i dewastacją mienia opiewa na kwotę blisko 119 tysięcy złotych. Sprawca to recydywista, któremu za dokonanie kolejnych włamań grozi kara wieloletniego więzienia.

Bocheńscy kryminalni wykryli, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za liczne kradzieże i włamania do lokali firm i instytucji działających na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Zatrzymany mężczyzna ma na koncie 16 włamań, w tym do zakładu opieki zdrowotnej w Bochni, a także do bocheńskiego oddziału uczelni wyższej. Łupem złodzieja był m.in. sprzęt elektroniczny (głównie laptopy, tablety, rzutniki multimedialne, kamery monitoringu wraz z rejestratorami), pieniądze, rower, a także wiele elementów drobnej elektroniki. Szkody szacowane na kwotę blisko 119 tysięcy złotych powstały nie tylko wskutek dokonywanych kradzieży, ale również dewastacyjnego działania sprawcy.

Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Bochni aresztował 34-latka na 3 miesiące. Mężczyzna to mieszkaniec powiatu limanowskiego, który do Bochni i Brzeska przyjeżdżał w celu dokonania włamań.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat, jednak z uwagi na to, że sprawca działał w recydywie, sąd może zwiększyć wymiar kary do 15 lat.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych zostaną zwrócone właścicielom.

Fot. KPP w Bochni

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A