Fontanna w Parku Sanguszków doczeka się remontu
access_time 2019-08-21 15:50:00
Jak informuje magistrat, plac pod remont został już przekazany wykonawcy, który na realizację inwestycji ma czas do końca listopada. O tym, by obiekt został wyremontowany, zdecydowali mieszkańcy, którzy głosowali na projekt w szóstej edycji budżetu obywatelskiego w 2017 r.

Prace przy inwestycji polegają w głównej mierze na przebudowie istniejącej fontanny. Pomysłodawcy projektu chcą, by w Parku Sanguszków powstał ogród włoski i nawiązywał do najlepszych lat parku za czasów Sanguszków. - Park dzięki temu ma szansę stać się prawdziwą wizytówką miasta oraz modnym miejscem w social mediach, które przyciągnie wielu fotografów z Polski i Europy. To także znakomite miejsce codziennych spotkań mieszkańców – argumentowali na Facebooku społecznicy, którzy zachęcali mieszkańców do głosowania na ten projekt.

Oprócz gruntownej przebudowy samej fontanny, prace obejmują adaptację studni. Zostaną w niej zamontowane instalacje i urządzenia technologiczne potrzebne do działania fontanny. Wodotrysk będzie można podziwiać również wieczorem, gdyż zostanie podświetlony. Wokół obiektu zostanie położona nawierzchnia z białego piaskowca. Do fontanny prowadzić będą schody, wykonane również z bloków piaskowca, w kolorze podobnym do już istniejących schodów, wyremontowanych trzy lata wcześniej.

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na wykonanie remontu fontanny został unieważniony z powodu braku oferentów. W drugim przetargu chęć przebudowy fontanny zgłosiła tylko jedna firma - TarBet Paweł Kościółek z Tarnowa, która swoją pracę wyceniła na 1 mln 80 tys. 550 zł. To ponad 130 tysięcy złotych więcej niż inwestor zamierzał wydać.

Autorem projektu przebudowy fontanny w Parku Sanguszków jest architekt Bogusław Niemiec.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A