Z tej kategorii
Gratka dla kolekcjonerów. Giełda winyli i płyt CD w Gemini Park

2023-06-02 Wiadomości

Setki płyt winylowych i płyt CD, nowe i używane krążki, wśród których nie brakuje kolekcjonerskich perełek - wszystko to można znaleźć w centrum handlowym Gemini Park, gdzie trwa giełda winyli i płyt CD.

Inwentaryzują macewy na cmentarzu żydowskim w Tarnowie

2023-06-02 Wiadomości

W trakcie ostatniej renowacji cmentarza żydowskiego w Tarnowie, udało się odczytać ponad 5,5 tysiąca nazwisk umieszczonych na macewach. Niebawem zinwentaryzowane zostaną kolejne płyty nagrobne.

Wójt gminy Tarnów odpowiada na zarzuty prokuratury. Zapewnia, że jest niewinny

2023-06-02 Wiadomości

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł wydał oświadczenie dotyczące zarzutów, jakie stawia mu Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. Samorządowiec mówi, że czuje się niewinny, zarówno pod względem prawnym, jak i etycznym. Uważa też, że działał zgodnie z prawem oraz w interesie społecznym.

Pomysł na weekend

2023-06-02 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Największa uczelnia w mieście została Akademią Tarnowską

2023-06-01 Wiadomości

1 czerwca Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie oficjalnie zmieniła status oraz nazwę na Akademia Tarnowska. Stała się więc uczelnią w pełni akademicką.

Złoty Krzyż Małopolski dla Marka Piekarczyka

2023-06-01 Wiadomości

Marek Piekarczyk, pochodzący z Bochni wokalista legendarnej grupy TSA, kompozytor, autor teksów, a także osobowość telewizyjna, został nagrodzony Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski. Muzyk odebrał wyróżnienie podczas Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który od lat wspiera charytatywnie.

Wymiana oświetlenia ulicznego w Tarnowie. Gdzie tym razem pojawi się ledowe światło?

2023-05-31 Wiadomości

W Tarnowie trwa wymiana oświetlenia ulicznego na ledowe. Jak informuje magistrat, w najbliższym czasie nowe źródła światła pojawią się w kolejnych ośmiu punktach.

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Wystawa i piknik mundurowy w Tarnowie

2023-05-31 Wiadomości

W Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie można oglądać wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”, przygotowaną przez fundację Dorastaj z Nami. Ekspozycja poświęcona jest pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych.