Z tej kategorii
Cygański weekend w Tarnowie. XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

2022-09-26 Wiadomości

W najbliższy piątek, 30 września, rozpocznie się XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Podobnie jak poprzednie trzy edycje, będzie się on odbywać w formie stacjonarnej - IV Konferencji Taborowej. Wydarzenie potrwa do soboty, 1 października.

Motocykliści zakończyli sezon

2022-09-25 Wiadomości

W niedzielę na placu starej „Kapłanówki” motocykliści oficjalnie zakończyli sezon. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od mszy świętej. Następnie amatorzy dwóch kółek wyjechali na paradę wokół Tarnowa. W trakcie imprezy był czas na dyskusję i wymianę doświadczeń. Nie zabrakło też stoisk branżowych, z gadżetami oraz małej gastronomii.

Degustacja prołzioków na niedzielnym Targu Regionalnym

2022-09-25 Wiadomości

Prołzioki, czyli bułki na sodzie oczyszczonej, królowały na niedzielnym Targu Regionalnym przy Giełdowej 15. Z tej okazji gospodynie KGW Joniny przygotowały smaczny poczęstunek i opowiadały o tradycjach kulinarnych ze swojego regionu.

W Tarnowie ruszyły pierwsze wypłaty dodatków węglowych

2022-09-23 Wiadomości

W Tarnowie wreszcie ruszyły wypłaty dodatku węglowego. W piątek, 23 września, radni przegłosowali uchwałę wprowadzającą zmianę w budżecie miasta, która pozwoliła na uruchomienie wypłat świadczeń.

Tarnów włącza tryb oszczędzania. Gasną uliczne latarnie, a w miejskich instytucjach będzie trochę chłodniej

2022-09-23 Wiadomości

W związku z kryzysem energetycznym, samorząd Tarnowa częściowo wyłączy oświetlenie uliczne. W piątek prezydent Ciepiela podpisał również rozporządzenie w formie zaleceń dla szefów wszystkich miejskich instytucji, dotyczące oszczędzania prądu, gazu, ciepła systemowego i wody.

Tarnowskie seniorki będą opiekować się małymi dziećmi

2022-09-23 Wiadomości

12 seniorek weźmie udział w projekcie "Od juniora do seniora", realizowanym przez tarnowskie żłobki. Po odpowiednich szkoleniach kobiety zajmą się opieką nad dziećmi w wieku do lat 3. Najprawdopodobniej to pierwszy taki program w Polsce.

Pomysł na weekend

2022-09-23 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Tarnów unieważnia przetarg na dostawę energii do oświetlenia ulicznego. Ceny zwalają z nóg

2022-09-22 Wiadomości

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie unieważnił przetarg na dostawę energii elektrycznej do oświetlenia ulicznego na rok 2023. Pojawiła się tylko jedna oferta, która pięciokrotnie przekracza cenowo dzisiejsze stawki. W ramach oszczędności miasto planuje m.in. częściowe wyłączenie latarni.