Z tej kategorii
Posadzili drzewa na cześć tarnowskich paraolimpijczyków. Akcja "W zielone gramy" w Mościcach

2021-09-24 Wiadomości

W piątkowe popołudnie, w ramach trzeciej edycji akcji „W zielone gramy”, tarnowscy sportowcy wspólnie z mieszkańcami posadzili przy placu zabaw obok Centrum Sztuki Mościce około 30 drzew. Wśród nich są m.in. brzozy, klony, platany i dęby.

Będą opóźnienia w budowie mostu na Dunajcu w Ostrowie. Terminy okazały się nierealne

2021-09-24 Wiadomości

Budowa mostu nad Dunajcem w Ostrowie nie zostanie ukończona w marcu przyszłego roku, jak pierwotnie zakładano - możliwy jest nawet kilkumiesięczny poślizg. Wszystkiemu winne warunki pogodowe, związane z intensywnymi opadami deszczu, które spowodowały podtopienia na placu budowy.

Nabór do sekcji wspinaczkowej KS Sportiva

2021-09-24 Wiadomości

Klub Sportowy Sportiva prowadzi nabór do sekcji wspinaczki sportowej na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na ściance wspinaczkowej La Roca, znajdującej się przy ul. Kochanowskiego 30.

Pomysł na weekend

2021-09-24 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Krematorium w Nowych Żukowicach? Mieszkańcy się buntują i chcą zablokować inwestycję

2021-09-23 Wiadomości

Prywatny inwestor chce w Nowych Żukowicach (gmina Lisia Góra) wybudować spopielarnię zwłok. Inwestycja ma stanąć na działce w pobliżu cmentarza i autostrady. Planom tym stanowczo sprzeciwiają się jednak mieszkańcy wsi, wprost deklarując, że jeżeli nie dopną swego, w ostateczności są gotowi zablokować autostradę.

Pomnik Tadeusza Tertila wrócił na tarnowski rynek

2021-09-23 Wiadomości

Na tarnowski rynek wrócił pomnik Tadeusza Tertila. Odlana z mosiądzu podobizna burmistrza Tarnowa w latach 1907-1923, przez ostatnie dwa lata znajdowała się w magazynie, gdzie trafiła z powodu remontu płyty rynku i prac prowadzonych przy adaptacji kamienicy pod czwórką.

Casting do Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes

2021-09-22 Wiadomości

Zbliża się nabór do Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Przesłuchania odbędą się 2 i 9 października w godz. od 10 do 12 w sali prób chóru przy Bazylice Katedralnej.

Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla osób powyżej 50 roku życia i medyków. Rejestracja rusza 24 września

2021-09-22 Wiadomości

24 września rusza rejestracja na szczepienie trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 50. roku życia oraz medyków - poinformowała KPRM. Przypomniała, że 1 września ruszyła rejestracja na szczepienie dawką przypominającą dla osób z poważnymi zaburzeniami odporności.