Z tej kategorii
Wręczono nagrody w dziedzinie kultury, stypendia artystyczne i państwowe odznaczenia

2022-06-25 Wiadomości

W piątek, w Amfiteatrze Letnim wręczono Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury i stypendia artystyczne. W trakcie uroczystości pracownicy urzędu miasta otrzymali też odznaczenia przyznane przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

Upał doskwiera? Znów można schłodzić się w basenie letnim na Górze św. Marcina

2022-06-24 Wiadomości

Gdzie przetrwać upał? Najlepiej nad wodą. W Tarnowie od piątku można schłodzić w basenie pod chmurką na Górze św. Marcina. Do dyspozycji plażowiczów są tam dwie niecki, zjeżdżalnia i brodziki dla dzieci. Gdy znudzi się pływanie i opalanie, można zagrać na piasku w piłkę siatkową albo potrenować ciosy na automacie siłowym Boxer.

Jarmark Galicyjski przez cały weekend w Tarnowie

2022-06-24 Wiadomości

Jednym z wydarzeń towarzyszących Zdaerzeniom, czyli Dniom Miasta Tarnowa, jest Jarmark Galicyjski. Na rozstawionych na rynku straganach można znaleźć m.in. rękodzieło artystyczne, ozdoby i regionalne przysmaki. Zakupy umilają występy lokalnych artystów i kapel ludowych.

Uwaga na wodę w studni przy ul. Orkana. Źródełko jest skażone bakterią coli

2022-06-24 Wiadomości

Woda ze studni publicznej przy ul. Orkana (tzw. „źródełka”) w Tarnowie nie nadaje się do spożycia. Sanepid wykrył w niej groźną bakterię.

Pomysł na weekend

2022-06-24 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Będzie zabawa, będzie się działo. Na tarnowski rynek wracają miejskie potańcówki

2022-06-23 Wiadomości

Na tarnowski rynek wracają popularne potańcówki. W wakacyjne niedziele będzie okazja potańczyć przy znanych i lubianych przebojach. Najbliższy termin imprezy to niedziela, 26 czerwca. Początek zabawy o godz. 18.30.

Park Wodny w Tarnowie nie zostanie otwarty w sobotę. TOSiR podaje nową datę

2022-06-23 Wiadomości

Park Wodny nie zostanie otwarty w sobotę 25 czerwca, jak wcześniej zapowiadano, tylko w czwartek 30 czerwca. Zmianę terminu otwarcia TOSiR tłumaczy zwiększeniem zakresu prac przy remoncie natrysków oraz utrudnieniami w dostępie do materiałów budowlanych.

Tarnów rozpoczyna świętowanie Dni Miasta. Jakie przygotowano atrakcje?

2022-06-23 Wiadomości

Koncerty, wystawy, spektakl uliczny, Jarmark Galicyjski, seanse filmowe, silent disco - między innymi takie wydarzenia przygotowano na święto miasta Tarnowa. "Zdaerzenia" startują w czwartek i potrwają do niedzieli 26 czerwca. Poniżej pełny program wydarzeń.