Milion złotych na dalszą rozbudowę SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach
access_time 2019-08-13 04:30:00
Powiat Tarnowski otrzymał milion zł dofinansowania na dalszą rozbudowę kompleksu, w którym mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Środki finansowe pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z części pozostającej w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Powiatowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w nowej lokalizacji w Wierzchosławicach - Dwudniakach działa od roku szkolnego 2018/2019. Wcześniej mieścił się w Zbylitowskiej Górze. Kompleks, w którym ośrodek funkcjonuje obecnie wciąż jest rozbudowywany, między innymi powstaje nowoczesna hala do hipoterapii.

Członek Zarządu Województwa Marta Malec-Lech wręczyła w Starostwie Powiatowym w Tarnowie promesę przyznającą Powiatowi Tarnowskiemu kwotę miliona zł z PFRON na zadania inwestycyjne związane z rozbudową SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach. - Działania na rzecz osób niepełnosprawnych są niezwykle istotne dla obecnego zarządu województwa, stąd mam dużą satysfakcję przekazując tę promesę - mówiła Marta Malec-Lech.

- Dziękuję Pani Marszałek oraz Zarządowi Województwa za to zaufanie. Środki, które otrzymujemy z PFRON, a będące w dyspozycji województwa, na pewno bardzo dobrze wykorzystamy, finalizując plany związane z rozbudową ośrodka w Wierzchosławicach - Dwudniakach - zapewnił z kolei starosta tarnowski Roman Łucarz.

Komentarze...