Wystawa „Wsi moja sielska, wsi anielska”
access_time 2019-06-03 03:30:00
Galeria Aniołowo zaprasza na wystawę twórczości uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II pt. „Wsi moja sielska, wsi anielska…”. Otwarcie wystawy już jutro, 4 czerwca o godz. 10.

Wystawa jest zbiorem prac malarskich i wyrobów rękodzielniczych wykonanych podczas zajęć terapeutycznych przez osoby z niepełną sprawnością. Prace ukazują różne oblicza wsi, wieś spokojną, sielankową, beztroską ale też ciężko pracującą, kultywującą tradycje i obyczaje.

- Autorzy prac chcieli pokazać, że nie ma nic piękniejszego jak natura, która nas otacza i sprawia że świat jest  piękny a my jesteśmy nieodłączną jego częścią. Nie kopiowali oni folkloru, ale czerpali z niego i wybierali to co jest im bliskie, to co ich inspiruje i co chcą ocalić od zapomnienia.- mówi Maria Mendel, kurator Wystawy.

Jedna z twórczyń prezentowanych prac, Justyna Pałka, dodaje: - Mamy nadzieję, że  wystawa  będzie dobrą okazją, by na chwilę zatrzymać się i dostrzec to, co jest piękne i nadaje życiu sens.

Wystawa jest prezentowana w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ulicy Żydowskiej 2 w czerwcu w dni robocze (od poniedziałku do piątku) od godz. 9:00 do 16:00.

Istnieje możliwość zakupu prezentowanych prac.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A