Tango argentyńskie z polską duszą. Koncert w CSM
access_time 2019-05-28 03:51:00
14 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert "Tango argentyńskie z polską duszą".

Tango argentyńskie z polską duszą 
SanLuisTango i Magdalena Lechowska 

Argentyński zespół tangowy zagra i zaśpiewa klasyczne tanga, milongi i walce wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla i Osvaldo Pugliese.
14 czerwca 2019 r.  godz. 19.00  Centrum Sztuki Mościce

SANLUISTANGO - argentyński zespół tangowy nominowany w 2016 r. do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja". Zespół powstał w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie. 

Polskim akcentem wieczoru będzie Magdalena Lechowska, wokalistka o południowoamerykańskich korzeniach, która obecnie jako jedyna w Polsce śpiewa tanga argentyńskie jak rodowita Argentynka. Pod względem interpretacji i umiejętność przekazu emocji sprawia, że jej śpiew nie pozostaje nikomu obojętny.
Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie! Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy. Na swoim koncie ma dwie płyty: RAICES (2015) oraz TANGO POLACO (2018).

Na scenie zobaczymy i usłyszymy dwunastu artystów, których wspólną misją jest granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata.

Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród. W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract (San Luis, Argentyna). W 2011 roku zespół otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna. W 2012 roku, pierwsza nagroda na Narodowym Festiwalu Cosquín (Cordoba, Argentyna). W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".
 
Centrum Sztuki Mościce
14 czerwca 2019 r. godz. 19.00 Antresola 
Cena biletu: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Fot. Adam Pietrusiak

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A