Pijany zaatakował ratowników medycznych i policjantów
access_time 2019-05-11 07:53:00
Pijany 48-letni mężczyzna najpierw zaatakował nożem ratowników medycznych, a później napadł na policjantów, strzelając do nich z broni pneumatycznej i próbując ranić siekierą.

Do zajścia doszło w gminie Radgoszcz. Trzy patrole mundurowych zostały wysłane na pomoc ekipie karetki pogotowia ratunkowego, którą zaatakował agresywny mężczyzna. 48-latek wezwał pogotowie z powodu męczących go duszności, jednak gdy ratownicy zaczęli udzielać mu pomocy, rzucił się na nich z nożem grożąc, że ich zabije. Jeden z członków załogi pogotowia zareagował błyskawicznie, wytrącając mężczyźnie z ręki niebezpieczne narzędzie. 48-latek zbiegł, a wezwany na miejsce patrol zlokalizował go w domu. Nietrzeźwy mężczyzna na widok interweniujących policjantów zaczął strzelać w ich kierunku z broni pneumatycznej, a gdy skończyła mu się amunicja, rzucił się na mundurowych z siekierą, grożąc, że ich zabije. Funkcjonariusze obezwładnili agresora paralizatorem.

48-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz znieważenia i gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...