"Świat nie kończy się na tym, co widzimy". Spotkanie z prof. Bogusławem Markiem [KONKURS]
access_time 2019-05-07 10:52:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu "Za horyzont domu" - "Świat nie kończy się na tym, co widzimy". Gościem specjalnym będzie prof. Bogusław Marek, który specjalizuje się w nauczaniu niewidomych języka angielskiego, doświadczeniem dzielił się m.in. w Indiach, Nepalu i Japonii. Jego praca została doceniona przez Królową Elżbietę II, z rąk której odebrał Order Imperium Brytyjskiego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 10 maja o godz. 19.00.

Moje zamiłowanie do podróży pojawiło się na długo zanim zostałem „Bobem” (tak nazwał mnie kolega, z którym dzieliłem pokój w warszawskim akademiku), kiedy dowiedział się, że będę studentem filologii angielskiej. Nigdy jednak nie byłem prawdziwym podróżnikiem. Wszystkie moje podróże musiały mieć jakiś cel. Zwiedzanie, poznawanie nowych ludzi i nowych miejsc były zawsze interesującym dodatkiem do głównego celu wyjazdu – konferencji, wykładów, odwiedzin znajomych. Chociaż dość wcześnie udało mi się bywać w Wielkiej Brytanii a nawet w Japonii, „prawdziwe” podróże i całkiem nowy cel rozpoczęły się od przypadkowego spojrzenia na wielki plakat na jednej ze stacji metra w Londynie reklamujący pracę jakiejś fundacji pracującej z niewidomymi dziećmi a nieco później wypowiedź niewidomego ucznia: „Ja znam taki wyraz ‘rysunek’ ale ja nie wiem co to znaczy”. I tak zaczęły się moje „prawdziwe” i najciekawsze podróże w świat dzieci niewidomych od Alaski po Tokio i  Sydney i nowy cel tych podróży – pokazanie niewidomym mojego świata, świata ludzi widzących.

Bogusław ’Bob’ MAREK
Anglista. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor KUL CAN – Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Z KUL-em związany od 1981 roku gdzie od lat 90-tych organizuje bezpłatne lekcje języka angielskiego dla dzieci niewidomych. Kierowana przez niego do roku 2016 katedra tyflodydaktyki języka angielskiego była jedyną w Polsce placówką przygotowującą anglistów do pracy z niewidomymi uczniami.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się występując na międzynarodowych konferencjach  (w Wlk. Brytanii, Turcji, Francji, Holandii, Irlandii, Islandii,  USA, Szwecji, Australii, Nowej Zelandii, w Japonii, Brazylii, Singapurze i w Emiratach Arabskich). Odpowiadając na szczególne braki w edukacji niewidomych uczniów organizuje bezpłatne kursy metodyki nauczania języka angielskiego a także warsztaty z tworzenia i rozumienia grafiki dotykowej w krajach, w których taka pomoc jest niedostępna lub niewystarczająca - w Indiach, w Nepalu, Samoa i Palau. Za program nauczania języka angielskiego uczniów niewidomych, w 2002 roku  królowa Elżbieta II uhonorowała ‘Boba’ Orderem Imperium Brytyjskiego.

Centrum Sztuki Mościce
10 maja 2019 r.  godz. 19.00 Antresola
Cena biletu: 15 zł

Sprzedaż biletów: on-line: wwwcsm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

 

UWAGA KONKURS!

Chcesz wygrać dwuosobowe zaproszenie na spotkanie?

Wejdź na nasz profil na Facebooku i w komentarzu pod postem konkursowym przekonaj nas, że to właśnie do Ciebie powinno trafić podwójne zaproszenie. 

Macie czas do czwartku 9 maja, do północy.

Powodzenia!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A