Finał VII Tarnowskiej Ligi Debatanckiej
access_time 2019-03-29 04:05:00
Przed nami finał VII Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. W decydującym starciu zmierzą się reprezentanci III i V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia o godz. 14 w teatrze im. L. Solskiego.

Szkoły uczestniczące w projekcie walczą na argumenty, dyskutując na tematy społeczne, gospodarcze, historyczne, kulturalne itp. Mottem całego przedsięwzięcia jest cytat z Franka A. Clarka „Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy”. – W tym roku w projekcie bierze udział ponad dwustu uczniów. Do debat przygotowuje ich trzydziestu trenerów-nauczycieli oraz trzech couchów – wymienia Marcin Lewandowski, koordynator Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.

W finale drużyny będą miały niełatwe zadanie, gdyż będą musiały przedstawić argumenty do tezy „Normy promowane w przestrzeni publicznej, mają mniejszy wpływ na kreowanie postaw moralnych niż wartości wyniesione z domu”. O tym, która drużyna wystąpi w roli opozycji i propozycji, dowiemy się podczas samego finału.

Do tegorocznej edycji, poza wspomnianymi III i V LO, zgłosili się uczniowie: II LO, IV LO, VII LO, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Plastycznych, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Budowlanych, I i II LO z Dębicy, Zespół Szkół nr 2 z Dębicy.

Dodajmy, że laureatem ubiegłorocznej edycji została drużyna ZSME, która pokonała uczniów z II LO.

Fot. A. Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A