Dzień Otwarty w PWSZ
access_time 2019-03-20 04:29:00
W piątek, 29 marca Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie organizuje Dzień Otwarty. To doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także do wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach, eksperymentach, wykładach i pokazach. Zainteresowani studiami w Tarnowie będą mogli w godzinach od 9 do 14 zwiedzić każdy z sześciu instytutów działających w ramach uczelni.

Dzień Otwarty to – zgodnie z wieloletnią tradycją - wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy, ale także studenci, którzy chcą "pochwalić się" swoją szkołą. Dzięki temu program imprezy jest tak bogaty. - Plan jest prosty, choć wcale nie łatwy w realizacji: w kilka godzin pokazać każdemu chętnemu nasze najmocniejsze strony - od wysokowykwalifikowanej kadry dydaktyków, przez imponującą bazę lokalową, aż do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie dydaktycznym - tłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

- Z punktu widzenia tegorocznych maturzystów, kluczowa wydaje się możliwość zdobycia wiadomości na temat uczelni "u źródeł". Każdy Zakład, każdy Instytut - poza innymi atrakcjami - przygotował bowiem punkty informacyjne, które działać będą przez cały czas trwania Dnia Otwartego - wyjaśnia Monika Grela z Biura Promocji PWSZ, koordynatorka przedsięwzięcia. - Na chętnych czekają także oczywiście materiały promocyjne, w których znaleźć można komplet informacji na temat naszej oferty – dodaje.

A wspomniana oferta to m.in.: 20 kierunków i aż 35 specjalności do wyboru, studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe, jeden z najnowocześniejszych kampusów w Polsce - z halą i krytą pływalnią, atrakcyjne systemy stypendialne, możliwość wyjazdów zagranicznych, prężnie działający Klub Uczelniany AZS PWSZ, liczne organizacje studenckie, a także akademik o wysokim standardzie.

- Studiując artykuły i statystyki podsumowujące wybory jakich dokonali Wasi koledzy rok temu, z ogromną radością stwierdziłam, że PWSZ w Tarnowie oferuje studia w każdej z dziedzin budzących największe zainteresowanie maturzystów – mówi prof. dr hab. inż Jadwiga Laska, Rektor PWSZ. - Dodam, że wszystkie kierunki inżynierskie znajdujące się w naszej ofercie, należą do wąskiej grupy najbardziej pożądanych “kierunków przyszłości” zestawienia miesięcznika Perspektywy – dodaje.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - według informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest najstarszą, największą i najchętniej wybieraną uczelnią tego typu w Polsce. Obecnie studiuje w niej ponad 4 tys. młodych ludzi.

Komentarze...