Wstrzymany remont Katedralnej. Odkryto ludzkie kości
access_time 2019-03-16 17:32:00
Do odwołania wstrzymano rozpoczęte w środę roboty przy ulicy Katedralnej. Podczas prac znaleziono ludzkie szczątki. Powiadomiony został konserwator i archeolog.

Znalezione kości znajdowały się na głębokości około pół metra pod ziemią. Najprawdopodobniej mają związek z cmentarzem, który przed wiekami znajdował się w najbliższym otoczeniu Katedry. Zanim założono cmentarz poza miastem, na Zabłociu (ok. 1787 r.), zmarłych chowano właśnie przy kościele parafialnym (obecna Bazylika Katedralna). Ludzkich szczątków może być więc w tym miejscu znacznie więcej.

Odkrycie, analogicznie jak w przypadku remontu Placu Kazimierza, może spowodować opóźnienie inwestycji. Plac miał być gotowy pod koniec ubiegłego roku, jednak z powodu prac archeologicznych, termin przesunięto na 24 maja tego roku. Zgodnie z planami roboty przy ulicy Katedralnej powinny zakończyć się w połowie tego roku. Na razie nie wiadomo, czy uda się dotrzymać terminu. W poniedziałek w terenie spotka się specjalna komisja, która zdecyduje, co dalej z remontem.
 

Komentarze...