Niedziela w teatrze? Wygraj bilet na "Balladynę"
access_time 2019-03-15 08:16:00
Nie masz jeszcze planów na niedzielny wieczór? Dobrze się składa, bo mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Weź udział w konkursie i wygraj jedno z pięciu podwójnych zaproszeń do teatru Solskiego na inscenizację "Balladyny” Juliusza Słowackiego w reżyserii Bożeny Suchockiej. Spektakl to opowieść o niszczącej sile władzy i mrocznych stronach ludzkich namiętności.

Wielki romantyczny dramat łączy w sobie szekspirowską tragedię z ludową baśnią, balladą, świat rzeczywisty przeplata się w nim z fantastycznym, a wszystko przesycone jest ironią i groteską. To historia zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze. To, jak pisała Maria Janion „rzadka w naszej literaturze postać kobieca wyposażona w pełnię suwerenności, to wspaniała bohaterka tragiczna”.

Autor: Juliusz Słowacki
Reżyseria: Bożena Suchocka
Obsada: Matylda Baczyńska, Marta Dylewska (gościnnie), Jolanta Januszówna (gościnnie), Anna Krużel (gościnnie), Dominika Markuszewska, Kinga Piąty, Ewa Sąsiadek, Aleksander Fiałek, Maciej Babicz, Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk, Stefan Krzysztofiak, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski.
Projekt scenografii i kostiumów: Jan Kozikowski
Muzyka: Barbara Derlak, Tomasz Waldowski, Sebastian Wielądek
Współpraca scenograficzna: Anna Adamiak
Współpraca kostiumograficzna: Adriana Kustra
Ruch sceniczny: Piotr Skalski
Reżyseria światła: Monika Sidor
Przygotowanie wokalne: Piotr Niedojadło
Asystent reżysera: Fabian Kocięcki
Inspicjent, sufler: Aleksandra Stach

Premiera odbyła się 25 marca 2018 roku.

Spektakl brał udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Niedziela, 17 marca, godz.18:00, Duża Scena

 

UWAGA!

Mamy dla Was pięć dwuosobowych zaproszeń na niedzielni spektakl Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym Fanpage'u. Macie czas do jutra (16.03) do godz. 12:00.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!

Fot. P. Topolski

Komentarze...