Stryjo dziś zagra w Piwnicach TCK
access_time 2019-03-08 07:33:00
W piątek, 8 marca o godz. 19.30 w Piwnicach TCK odbędzie się koncert jazzowy formacji STRYJO, którą tworzą czołowi polscy jazzmani młodego pokolenia. Bilety dostępne są w kasie TCK oraz on-line na www.tck.pl.

Stryjo łamie schematy jazzowego trio i wprowadza tam procesy demokratyczne i interaktywność. Zamiast budować utwory z typowych klocków oni opowiadają historie. Większość poszukujących muzyków kieruje dziś swe poszukiwania w stronę grania free ale Stryjo ma co innego na myśli - liryczne i wciągające wspólne opowieści, które mówią o szacunku i wartości słuchania w muzyce.

Stryjo to połączenie kreatywnych umysłów Michała Bryndala, Nikoli Kołodziejczyka i Macieja Szczycińskiego. Razem tworzą muzykę komunikatywną, spójną i żywiołową - wymykającą się sztywnej klasyfikacji. Być może to wynik połączenia dopełniających się temperamentów muzyków - Michał Bryndal jest znany ze współpracy z takimi zespołami jak Voo-Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Sofa - Nikola Kołodziejczyk komponował m.in. dla Richarda Bony i Metropole Orkestra. Maciej Szczyciński zapraszany jest do zespołów przez Zbigniewa Namysłowskiego, Miki Urbaniak czy Michała Bajora grał również z The Hilliard Ensemble i równie komfortowo czuje sie w studiach nagraniowych, wykonując muzykę filmową lub kameralną.

John Kelman, Allaboutjazz:
Tak jak najlepsza swobodna improwizacja brzmi tak jakby była efektem narzuconej formy - gdyż jej celem jest ciągłe tworzenie struktury z niczego - tak koncert Stryjo był absolutnym sukcesem. Muzyka była tworzona w zasadzie ze świeżego powietrza, a jednak brzmiała jakby była wcześniej zaplanowana. Komunikacja wewnętrzna członków zespołu - komponujących w trakcie grania - była godna podziwu. Małe motywy któregokolwiek z muzyków były przejmowane i ekstrapolowane przez pozostałych.

Nikola Kołodziejczyk - pianista, kompozytor, dyrygent. Jego muzyka była wykonywana oraz zamawiana przez: Metropole Orkestra feat. Richard Bona (Holandia/Kamerun), Filharmonia Wrocławska oraz Festiwal Jazztopad, Jazz Orchester Regensburg, Amine et Hamza M'Raihi (Tunezja), Concept Art Orchestra (Czechy), Nigel Kennedy Orchestra of Life Strings, Akademicka Orkiestra Barokowa (Katowice), Anna Hawkins (Nowa Zelandia), Michał Polcyn "Cuiaviana" i wielu jeszcze innych artystów polskich i zagranicznych.

Maciej Szczyciński współpracował ze Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Staroniewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Urszulą Dudziak, Dominikiem Bukowskim, Marcinem Olakiem, z zespołem Hadriana Tabęckiego. Grał w składach takich jak Noche de Boleros, Los Payos, z Maritą Alban Juarez. Ambicje rockowe zaspokaja w zespole Des Moines. Jego działalność obejmuje również doświadczenia studyjne.

Michał Bryndal jest nie tylko perkusistą, ale także grafikiem. Obecnie gra z kultowym zespołem Voo Voo. Jeden z założycieli Sofy. Lista artystów z którymi współpracował jest długa, m.in. O.S.T.R., Maria Peszek, Mariusz Lubomski, Mela Koteluk, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Adzik Sendecki, Stasiek Wielanek, Joszko Broda. Z zespołem Voo Voo miał zaszczyt współpracować z Leszkiem Możdżerem, Alimem Quasimovem, Anną Marią Jopek, Fiszem i Titusem z Acid Drinkers.

Koncert jazzowy: Stryjo 

Miejsce: Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5), 
Data: 8.03.2019 r., g. 19.30 
Bilety: 35 zł (on-line www.tck.pl, Biuro Obsługi TCK). Ilość miejsc ograniczona
Więcej: www.tck.pl

UWAGA KONKURS!

Mamy dla Was jedną dwuosobową wejściówkę na dzisiejszy koncert Stryjo. Aby ją zdobyć, wystarczy zgłosić się w komentarzu pod postem konkursowym na naszym Facebooku (link tutaj).

Na nadsyłanie zgłoszeń macie czas do godziny 13:00.

Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook.

Powodzenia!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A