Mieszkańcy Tarnowa dostaną list o walce ze smogiem
access_time 2019-02-21 05:22:00
Wraz z decyzjami podatkowymi do mieszkańców Tarnowa trafi specjalny list z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, przypominający o konieczności ochrony powietrza. List wyjaśnia szczegóły uchwały „antysmogowej”, która obowiązuje w całym województwie od 1 lipca 2017 roku i ma na celu walkę ze smogiem.

Autorzy listu przypominają o podstawowych zasadach uchwały, a także wynikających z nich ograniczeniach w sposobie ogrzewania domów. W liście są też informacje o tym, jak i gdzie starać się o pomoc finansową przy wymianie przestarzałych kotłów grzewczych na nowoczesne, ekologiczne instalacje. List informuje, że w Tarnowie wnioski o dofinansowanie można składać w Urzędzie Miasta, Oddziale Zamiejscowym WFOŚiGW lub przez internet. Dotacja może wynieść nawet 90 procent kosztów kwalifikowanych wymiany pieca lub podłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej.

List trafi do mieszkańców Tarnowa wraz z decyzjami podatkowymi, określającymi aktualną wysokość podatku od nieruchomości, które właśnie w tym czasie co roku są doręczane przez pracowników urzędu właścicielom gruntów i budynków. - Powietrze nie zna granic i dlatego wszyscy powinniśmy się włączać w działania na rzecz czystego otoczenia - podkreśla Marek Kaczanowski z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Takie listy trafią do wszystkich mieszkańców Małopolski.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A