Wstęp do dąbrowskiej synagogi płatny od połowy stycznia
access_time 2019-01-15 06:20:00
W związku z zakończeniem obowiązywania okresu trwałości projektu unijnego i przejęciem w administrację Ośrodka Spotkania Kultur przez Dąbrowski Dom Kultury, od 15 stycznia zostają wprowadzone opłaty za zwiedzanie i usługę przewodnika.

Pojawią się atrakcyjne pamiątki i pocztówki z emblematami i motywami dąbrowskimi. Prawdziwym szlagierem może się okazać pierwsza dąbrowska, powojenna kawiarnia koszerna prowadzona przez Geralda Vineberga  żydowskiego restauratora, znanego bardzo dobrze w Tarnowie propagatora kultury  żydowskiej, właściciela tarnowskiej restauracji, kawiarni koszernej oraz galerii sztuki „The Nosh” (mieszczącej się na rogu ulic Wałowej i Lwowskiej).

W przypadku licznych odwiedzin turystów, gości i pielgrzymów, szczególnie z Izraela i USA jest szansa na ożywienie obiektu poprzez organizacją częstszych niż dotychczas koncertów, spektakli i innych działań kulturalno-artystycznych. W planach jest założenie fundacji, dla której najpilniejszym zadaniem będzie ratowanie poprzez poddanie konserwacji starych książek z księgozbioru Samuela Rotha (wśród nich są „białe kruki” hebrajskie z XIX w.) Marzeniem i celem do osiągnięcia w ciągu najbliższych kilku lat będzie wirtualna bima, stanowiąca laserową projekcję bim ocalałych z Zagłady.

Z powrotem, po ponad półrocznej przerwie, wydłużone zostaną godziny otwarcia (do 17:00), ponadto normalnym dniem pracy – w ograniczonym zakresie ze względu na specyficzne potrzeby turystyczne będzie niedziela (15:00-19:00).

Cennik obowiązuje od 15 stycznia. Ceny usług turystycznych kształtują się następująco:

bilety wstępu:

  •     10,00 zł – normalny
  •     7,00 zł – ulgowy (dzieci i młodzież szkolna, studenci, UTW na podstawie ważnej legitymacji)
  •     6,00 zł – grupowy (grupa minimum 20 os.)
  •     5,00 zł – zniżkowy w ramach „Karty Dużej Rodziny”.

Wstęp wolny pozostanie tylko dla uczniów i nauczycieli z gminy Dąbrowa Tarnowska.

    PRZEWODNIK (języki: polski, angielski) – 5,00 zł / os., jednak nie mniej niż 50,00 zł za oprowadzanie.

Fot. Wikipedia

 

Komentarze...