Otwarto Słoneczne Wzgórze i Bezieczną Przystań
access_time 2019-01-15 04:55:00
W poniedziałek otwarte zostały dwie placówki, które powstały w miejscu dawnego szkolnego internatu w Parku Sanguszków - hotel „Słoneczne Wzgórze”, prowadzony przez osoby niepełnosprawne i ośrodek wytchnieniowy, wspierający opiekunów przewlekle chorych „Bezpieczna Przystań”.

Hotel „Słoneczne Wzgórze” zatrudnia ponad 40 pracowników. Obsługują hotelową kuchnię, restaurację, recepcję, zaplecze konferencyjne, zajmują się ogrodem. Wszyscy przeszli odpowiednie szkolenia w ramach aktywizacji zawodowej. To osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności i ich pełnosprawni opiekunowie, trenerzy pracy. Hotel ma 50 miejsc. Jest dostosowany do potrzeb gości z niepełną sprawnością. W budynku znajdują się trzy sale konferencyjne, a hotelowa restauracja organizuje także imprezy okolicznościowe.

Zadaniem „Bezpiecznej Przystani” jest wspieranie opiekunów, stale zajmujących się osobami chorymi i niepełnosprawnymi w Tarnowie i subregionie tarnowskim. Placówka zapewni chorym profesjonalną opiekę zastępczą, co pozwoli ich opiekunom na odpoczynek czy załatwienie własnych spraw. W „Bezpiecznej Przystani” znajdzie się też nieodpłatna wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzone będą szkolenia, warsztaty oraz grupy wsparcia dla opiekunów. Obie placówki łączy wspólny adres - mają siedzibę w nowym budynku, który powstał w miejscu dawnego internatu przy ulicy Sanguszków 28 A.

Koszt budowy oraz wyposażenia hotelu i centrum wyniósł nieco ponad 28 milionów złotych. Ta kwota obejmuje również projekty szkoleniowe. Blisko 19 milionów złotych pochodzi z funduszy unijnych, reszta to pieniądze z budżetu miasta.

Komentarze...