Droga wojewódzka Lisia Góra – Nowa Jastrząbka jest już przejezdna
access_time 2018-10-23 06:40:00
Po dwóch latach utrudnień, związanych z gruntowną modernizacją 9-kilometrowego fragmentu trasy na odcinku Lisia Góra – Nowa Jastrząbka, droga jest już całkowicie przejezdna. Inwestycja kosztowała niemal 15 mln zł, z czego 12,6 mln zł stanowiły środki z RPO, natomiast 2 mln zł pochodziły z budżetu województwa małopolskiego. W uroczystym i oficjalnym otwarciu drogi uczestniczył wicemarszałek Stanisław Sorys.

Poprawa infrastruktury drogowej to jeden z najważniejszych priorytetów władz województwa. Od lat konsekwentnie realizujemy największy w historii plan budowy dróg. W latach 2014-2018 na wszystkie inwestycje drogowe przekazaliśmy łącznie ponad 1,6 mld zł. Na naszym koncie jest już ponad 250 km wyremontowanych dróg wojewódzkich, a także kilkanaście obwodnic. Do wybudowanych w ciągu ostatnich kilku lat 15 obwodnic w naszym regionie – m.in. Chrzanowa, Olkusza, Wojnicza, Skawiny, Podegrodzia czy Dobczyc – cały czas dołączają kolejne. Tylko w tym roku otworzyliśmy obwodnicę Skały, Oświęcimia, a niedawno także Gdowa. Gotowa jest już także obwodnica Miechowa, którą mam nadzieję niebawem przejadą pierwsi kierowcy – mówi marszałek Jacek Krupa.

Droga wojewódzka nr 984 była uważana za jedną z najgorszych w powiecie tarnowskim. Dziś podróż tym 9-kilometrowym fragmentem na odcinku Lisia Góra – Stare Żukowice – Nowe Żukowice – Nowa Jastrząbka to czysta przyjemność. Trasa, którą każdego dnia przemierza tysiące kierowców, została bowiem kompleksowo przebudowana.

Doskonale pamiętamy, jak wyglądała ta droga przed modernizacją. Dziś po dwóch latach utrudnień, związanych z remontem, w końcu przejazd tą trasą odbywa się płynnie i w komfortowych warunkach. Teraz mieszkańcy i podróżni będą mieć spokój na kilka dobrych lat. Ta inwestycja, tak jak wiele innych przeprowadzonych w całym regionie, nie byłaby możliwa gdyby nie środki unijne. W tym roku na drogi wojewódzkie chcemy przeznaczyć ponad 460 mln zł – dodaje wicemarszałek Stanisław Sorys.

W ramach inwestycji gruntownie przebudowano jednojezdniową, dwupasową drogę, wzmocniono ją, poszerzono, a także całkowicie wymieniono nawierzchnię. W ramach inwestycji przebudowano również skrzyżowania DW 984 z drogami bocznymi, a także wyremontowano przepusty drogowe, przebudowano zjazdy oraz odwodniono jezdnię. Wzdłuż drogi powstały natomiast pobocza, nowe chodniki, zatoki autobusowe wraz z przystankami, a także nowe oświetlenie.

Oddana do użytku droga zdecydowanie poprawi komfort podróży kierowców przemieszczających się między dwoma województwami Małopolską i Podkarpaciem. Ponadto sprawi, że na tej trasie będzie bezpieczniej niż dotychczas. Co więcej, inwestycja ta bez wątpienia przyczyni się do rozwoju regionalnego, zacieśniając tym samym współpracę między dwoma sąsiadującymi regionami.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A