Otwarto „Akademię Aktywności”
access_time 2018-10-08 03:27:00
Dzieci, młodzież i rodzice mogą już korzystać z nowej Placówki Wsparcia Dziennego, która powstała przy ul. Spytki 1a. W obecności mieszkańców okolicznych bloków, oficjalnie otwarto „Akademię Aktywności”.

To nie pierwsza inicjatywa władz miasta o charakterze społecznym. – „Akademia Aktywności” powstała z myślą o dzieciach i młodzieży do 18 roku życia, zamieszkujących  przy ul. Spytki oraz jej najbliższą okolicę – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. W placówce będą organizowane zajęcia plastyczno-muzyczne, edukacyjno-profilaktyczne oraz sportowe, a także szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych, w tym wycieczki, wyjścia do kina, pikniki rodzinne oraz zawody sportowe.

- W procesie kształtowania osobowości i charakteru dzieci niezwykle ważna jest obecność i  postawa rodziców, dlatego też – w ramach działalności placówki – będą obywały się zajęcia również dla nich – przekonuje Dorota Krakowska, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.  W organizowanych grupach wsparcia rodzice będą nabywać kompetencje rodzicielskie oraz pomoc psychologiczną w pełnieniu prawidłowych ról rodzicielskich. Dodatkowo cyklicznie będą odbywać się spotkania ze specjalistami, zajmującymi się pracą z dzieckiem oraz budowaniem relacji rodzic-dziecko.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...