CKiW OHP na pielgrzymce do Tuchowa
access_time 2018-09-21 02:17:00
W 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w 40 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II, patrona młodzieży OHP, a także w związku rozpoczęciem nowego roku szkolnego, młodzież i kadra wychowawcza Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie pieszo pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Pielgrzymka wyruszyła spod siedziby CKiW  przy ulicy Mościckiego, wczesnym rankiem 19 września. Grupę pielgrzymów tworzyła młodzież gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej  i Szkoły Branżowej I stopnia – będąca pod opieka tarnowskiego CKiW – która zajęcia szkolne realizuje w Zespole Szkół Niepublicznych w Tarnowie jak i w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Młodzieży towarzyszyli przedstawiciele kadry pedagogicznej CKiW i szkół. Trasa pielgrzymki przebiegała urokliwym szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, przez miejscowość Trzemesna  do Tuchowa –  łącznie około 20 km. Podczas dłuższego odpoczynku na trasie, pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz gorący posiłek.

W Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Paska, z liturgią słowa z czynnym udziałem młodzieży CKiW. Po zakończonej modlitwie wręczono dyplomy i słodkie upominki laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie pn. „Postać i życie św. Jana Pawła II”. Nagrody wręczył dyrektor CKiW OHP w Tarnowie, Tomasz Stelmach.

Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim Sanktuarium było zwiedzanie zabudowań klasztoru o. Redemptorystów (na jego terenie zlokalizowane jest sanktuarium), całorocznej szopki i tamtejszego muzeum. Następnie młodzież wraz z opiekunami autokarami wróciła do Tarnowa.
Wspólnie pielgrzymowanie to dla młodzieży nie tylko duchowe przeżycie, ale także kolejna okazja do wzajemnego poznawania się i integracji.

Komentarze...