Znajdź swój autobus na Google Maps
access_time 2018-09-18 07:19:00
Komunikacja miejska w telefonie? Teraz to możliwe. Dzięki Google Maps, można w łatwy sposób zaplanować swoją podróż po Tarnowie, nie tracąc czasu na szukanie alternatywnych rozwiązań. Tarnów jest jedynym miastem w Polsce z realnymi czasami odjazdu, publikowanymi na tym popularnym serwisie.

Google Maps przyspiesza i ułatwia poruszanie się po mieście zarówno mieszkańcom, jak i turystom niezorientowanym w zasadach działania komunikacji publicznej. Aby skorzystać wystarczy wpisać swoją lokalizację, wybrać punkt docelowy oraz środek transportu, a aplikacja pokaże drogę do celu. Jest to spore ułatwienie w przypadku osób, które nie znają nazw przystanków, bądź po prostu rzadko bywają w mieście i nie orientują się w liniach komunikacyjnych. Od niedawna można w niej śledzić autobusy MPK Tarnów. Google Maps zaplanuje podróż po Tarnowie z dokładnością co do minuty. Użytkownicy mogą również wyświetlić mapę z rzeczywistym widokiem, czyli street view, co usprawni poruszanie się po nieznanych miejscach.

W listopadzie w miejskich autobusach pojawi się kolejna nowość. We wszystkich pojazdach ekrany LCD będą prezentować informacje nt. odjazdów pociągów. - Wszystkie systemy mają określone cele i przynoszą realne korzyści dla pasażerów. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona wersja statyczna, a następnie pojawią się wersje dynamiczne. Otrzymaliśmy już niezbędne zgody PKP w tym zakresie – zapewnia prezes MPK Tarnów Jerzy Wiatr.

Użyteczne aplikacje są częścią szerzej zakrojonych działań. Tarnów bowiem systematycznie inwestuje w inteligentny system transportowy. Już wkrótce pojawią się na przystankach tablice świetlne, informujcie o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów. Kolejnym krokiem będzie utworzenie Miejskie Centrum Zarządzania Ruchem, odpowiadającego m.in. synchronizację ulicznych sygnalizatorów świetlnych. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A