Nowy wybieg dla psów w tarnowskim Azylu
access_time 2018-07-05 15:06:00
W tarnowskim Azylu działającym w strukturze Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Komunalnej powstaje nowy wybieg dla psów. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa lipca.

W Azylu funkcjonuje już jeden wybieg, jednak dla komfortu zwierzaków i ze względu na ich ilość, była potrzeba wykonania drugiego. Powstający wybieg jest duży, prawie trzykrotnie większy od obecnego. Ma 6,5 ara powierzchni. – Budujemy go, by psy czuły się dobrze nie tylko w boksach i podczas spacerów, ale miały możliwość wybiegania się na świeżym powietrzu na naprawdę dużym, bezpiecznym terenie, gdzie nie tylko będą się bawić, ale też łatwo będzie ich nauczyć odpowiednich zachowań, czy socjalizować – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu.

Wybieg będzie miał pielęgnowaną trawę, zostanie ogrodzony i wyposażony w zestawy do zabawy oraz przyrządy do nauki zachowania. Ważne jest też, że ze względu na rosnące na terenie wybiegu drzewa, psy będą miały odpowiedni cień. 

Wybieg powstaje ze środków własnych PUK, pochodzących m.in. z wirtualnych adopcji i wykonywany jest własnymi siłami. Ważny wkład w jego powstanie miała jednak także grupa kibiców Unii Tarnów „Ultras Jaskółki” współpracująca z Azylem. Podczas Mikołajek kibice zorganizowali zbiórkę na Azyl. W efekcie za ponad 3 tysiące złotych kupili siatkę ogrodzeniową do wybiegu. – Serdecznie im dziękujemy – mówi Adrian Starzyk. 

Warto podkreślić, że z psami na wybiegu będzie można się bawić. Wystarczy wcześniej telefonicznie lub osobiście w PUK zgłosić taki zamiar. 

Obecnie w Azylu przebywa 120 psów czekających na adopcję. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A