Starosta najszybszym szypułkowiczem
access_time 2018-06-27 07:40:00
Zmienna pogoda nie przeszkodziła w doskonałej zabawie nad zalewem w Narożnikach, gdzie w niedzielę odbyły się aż 3 imprezy, czyli: Zawody Motorowodne o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz, Radgoskie Sobótki i XIV Święto Truskawki.

W bogatym programie był m. in. konkurs na najlepszego szypułkowicza, w którym zwyciężył starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Radgoszcz odwiedził też 97-letni ksiądz prałat Stanisław Gawęda. – Cieszę się, że mogę powitać naszego rodaka, gościa honorowego, czcigodnego księdza prałata, który nigdy nie zapomina o naszej gminie – podkreślił wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa.

Świętowanie nad zalewem rozpoczęły efektowne zmagania skuterów wodnych i łodzi. Z kolei scena w miejscowym amfiteatrze należała kolejno do Wadowiaków, tancerzy Latin Dance, zespołu Vabank oraz gwiazd wieczoru – Szugirls. W międzyczasie organizatorzy zapraszali najmłodszych do konkursów z nagrodami. Atrakcyjne prezenty czekały również na uczestników konkursu wiedzy o truskawce.

- Zależy nam na promowaniu powiatu dąbrowskiego, naszych wyrobów i produktów. Warto do nas przyjeżdżać, wypoczywać i smakować lokalnych przysmaków – powiedział starosta Tadeusz Kwiatkowski. Dodajmy, że nad zalewem można było skosztować potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy, produktów lokalnej firmy Tarsmak, a także wyrobów z masarni Chrabąszcz.

Na zakończenie zaprezentowano taniec świtezianek w atrakcyjnej oprawie, połączony z puszczaniem wianków na wodę oraz pokaz sztucznych ogni.

Impreza nad zalewem została zorganizowana przez Urząd Gminy w Radgoszczy w partnerstwie z: Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, Urzędem Gminy w Oleśnie, Urzędem Miasta i Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, Małopolską Izbą Rolniczą, Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Biuro w Dąbrowie Tarnowskiej, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A