"Selfi" - wystawa zdjęć Przemysława Sroki już od piątku
access_time 2018-05-30 08:51:00
Stały współpracownik naszego portalu wraca z nową wystawą i nową porcją arcyciekawych zdjęć. Tym razem - w ramach imprezy Kraków Photo Fringe - pokaże prace wykonane w ostatnich latach, których wspólnym mianownikiem jest słowo "selfie" - w tym przypadku, jak często u Sroki - potraktowane z lekkim przymrużeniem oka, jako "selfi". O tym, że obserwacja osób wykonujących "słitfocie" może przynieść ciekawe rezultaty będzie się można przekonać już w najbliższy piątek, 1 czerwca w Kawiarni Hybryda, początek wernisażu o godz. 20, wstęp jest wolny.

Selfi, Selfie, Słitfocia, Samojebka - podczas fotograficznych podróży bez przerwy napotykam na drodze ludzi robiący sobie „słitfocie”; Nieustannie jestem pod wrażeniem tego fenomenu, jak i globalnego poklasku, którym się cieszy. Przecież tego typu zdjęcia są w czołówce wszystkich publikowanych w sieci! Postanowiłem przeglądnąć swoje archiwum i podzielić się tym co zarejestrowałem w ostatnim czasie. Dyskutować na ten temat można bez końca. Komentarz należy do Państwa - opowiada autor zdjęć.

Wikipedia pisze : Selfie – rodzaj fotografii autoportretowej, zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego. Fotografia przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku osobę, która się fotografuje) lub odbicie tej osoby w lustrze. Selfie są związane z mediami społecznościowymi (Facebook, Twitter, Instagram), ponieważ tam najczęściej są umieszczane. Selfie może przedstawiać również grupę osób, gdzie jedna z nich posługując się rejestratorem obrazu (np. telefonem) robi fotkę. Takie selfie nazywane są jako "grupowe selfie".

Przemysław Sroka jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z tarnowskim portalem internetowym www.tarnowska.pl ,www.tarnow.net.pl , Grupą Azoty oraz instytucjami kultury (BWA Tarnów, Tarnowskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Mościce). Jest autorem zdjęć prasowych, reprodukcji katalogowych, fotoreportaży, Część z nich można podziwiać na Facebooku.

Wystawa  jest częścią Krakow Photo Fringe 2018. Na temat wydarzenia można przeczytać więcej: na Facebooku, na stronie Kraków Fringe.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A