Tarnów z tytułem "Gmina na 5!"
access_time 2018-06-04 04:34:00
Tarnów uzyskał tytuł „Gmina na 5!” w tegorocznym rankingu gmin, przygotowanym przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ranking co roku opracowuje Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk Szkoły Główej Handlowej. Studenci oceniają jakość obsługi potencjalnych inwestorów przez urzędy. Badają pod tym kątem witryny internetowe, oceniając między innymi czy strona jest dobrze pozycjonowana, czy gmina posiada logotyp lub promujące ją hasło i czy ma profil na jakimś serwisie społecznościowym oraz czy dane kontaktowe są usytuowane w miejscu łatwym do odnalezienia, a także czy na stronie znajduje się Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i osobna zakładka „dla inwestora”.

Sprawdzana jest też jakość korespondencji z urzędem w języku polskim i angielskim. Tu brany jest pod uwagę między innymi czas odpowiedzi, a także to, czy urzędnik zachęcił do osobistego spotkania w gminie lub zadania dodatkowych pytań.  Studenci brali też pod uwagę między innymi dostępność informacji przydatnych przedsiębiorcom, łatwość nawigacji i dostosowanie serwisu do potrzeb zagranicznych czytelników. Studenci wcielają się też w role zainteresowanych ulokowaniem w mieście inwestycji przedsiębiorców. Tytuł „Gminy na Piątkę” trafił do Tarnowa już kolejny raz.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A