Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej
access_time 2018-05-28 06:00:00
Tarnowskie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy było gospodarzem kolejnej edycji Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej. Młodych ludzi niepełnosprawnych ruchowo i o lekkim upośledzeniu umysłowym, zaproszono do Tarnowa już po raz XIV. Odbywającej się od 21 maja imprezie towarzyszyło hasło „Europa bez barier”.

W zajęciach sportowych, rekreacyjnych i artystycznych, wypełniających program tarnowskiej Spartakiady wzięło udział około 150 młodych ludzi z Polski, Węgier i Ukrainy. Towarzyszyło im liczne grono wolontariuszy i zaproszonych gości.
Uczestnicy XIV Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej gościli w Tarnowie od poniedziałku. We wtorek 22 maja w hali TOSiR przy ulicy Krupniczej nastąpiło oficjalne, uroczyste otwarcie imprezy. Po nim rozpoczęto „Dzień Sportu”- z licznymi konkurencjami, dostosowanymi do możliwości uczestników. W programie popołudniowym znalazły się warsztaty plastyczne oraz ognisko integracyjne.
Środa upłynęła pod znakiem warsztatów edukacyjnych i muzycznych oraz nasi uczestnicy wzięli udział w pokazie fryzjerskim z możliwością skorzystania z usług.  Po kolacji dla naszych zagranicznych gości zorganizowano wieczorek kulturalnych z dyskoteką.
Czas na podsumowanie XIV Spartakiady przyszedł we czwartek. Miejscem uroczystego zakończenia tegorocznej edycji była aula Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zwycięzców, a stali się nimi wszyscy uczestnicy, uhonorowano nagrodami, dyplomami i pucharami- zdobytymi w zmaganiach sportowych i artystycznych.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A