Z okazji Dnia Matki darmowe badania w Szpitalu św. Łukasza
access_time 2018-05-24 16:00:00
W najbliższą sobotę, 26 maja Szpital św. Łukasza będzie prowadzić akcję darmowych badań.

Wszyscy wiemy, ale nie zawsze pamiętamy, że profilaktyka zmniejsza szanse zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Przeciwdziała powstaniu choroby, ale i jej nadmiernemu rozwojowi do stadium, w którym może być już nieuleczalna. Wielu z nich można świadomie zapobiegać!

Niepalenie papierosów, zdrowe odżywianie, szczepienia – mogą nam w tym pomóc, ale równie ważne są regularne badania – przypomina i zaprasza Dyrektor Szpitala Anna Czech.

Okazją do darmowych badań będzie 26 maja, w tym dniu będzie można skorzystać z:

  • Badania ginekologicznego
  • USG narządu rodnego
  • Cytologii

Badania dotyczą osób dorosłych, są dobrowolne i bezpłatne – możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej – 14 6315859.

Szpital św. Łukasza prowadzi również programy:

  • bezpłatnych badań kolonoskopii dla osób w wieku 50-65 lat (niezależnie od wywiadu rodzinnego) i w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia u którego rozpoznano raka jelita grubego
  • bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet w wieku 50-69 lat (z bezpłatnych badań profilaktycznych mogą skorzystać panie, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat)

Przypominamy, że w szpitalu działa również poradnia laktacyjna. Zapraszamy wszystkie mamy, które mają wątpliwości w temacie karmienia piersią. Pomocy można szukać pod nr telefonu 502 546 802. Poradnia czynna jest 3 dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki.

Wskaźniki karmienia piersią w Polsce pokazują, że prawie wszystkie matki rozpoczynają karmienie, jednak wiele z nich nie kontynuuje odpowiednio długo. A mleko matki jest idealnie dostosowane do potrzeb żywieniowych niemowlęcia. Z licznych badań i obserwacji wynika, że dzieci od urodzenia karmione mlekiem matki unikają wielu chorób infekcyjnych. Karmienie wpływa korzystnie na rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka. Sprzyja również nawiązywaniu i utrwalaniu więzi między matką, a dzieckiem – przekonuje położna i certyfikowany doradca laktacyjny ze Szpitala św. Łukasza w Tarnowie Alicja Broda.

Przyszli Rodzice planujący poród mogą również zwiedzić Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Blokiem Porodowym, porozmawiać z personelem i zapisać się do Szkoły Rodzenia, która dla pacjentów Szpitala św. Łukasza jest całkowicie bezpłatna. Wizytę można umówić pod nr telefonu 14 631 57 98 lub 14 631 57 97.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A