Koncert „Polska liryka miłosna” w ramach cyklu „Pieśń - Teatr Słowa” w wielickiej Kopalni Soli
access_time 2018-04-21 06:10:00
Opera Krakowska zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Pieśń - Teatr Słowa”, który odbędzie się 22 kwietnia 2018 o godz. 17.00 w Kopalni Soli „Wieliczka”.

W niezwykłej scenerii Komory Haluszki soliści Opery Krakowskiej zaprezentują program zatytułowany „Polska liryka miłosna”. „(…) W pieśni mamy do czynienia ze szczególnym rodzajem TEATRU Jednego Aktora, którego podstawowym nośnikiem wyrazu artystycznego jest SŁOWO” – mówi Katarzyna Oleś-Blacha, kierownik artystyczny projektu, dodając: „poezja zostaje tutaj wzbogacona o niezapisaną w tekście metaforę JĘZYKA MUZYKI, jedynego przekaźnika uczuć i emocji, których w żadnym leksykalnym kodzie oddać nie sposób”.

Na koncert złożą się najpiękniejsze pieśni, które zostały napisane do poezji miłosnej. Wioletta Chodowicz wykona wybrane utwory ze zbioru „Dwanaście pieśni kurpiowskich” op. 58 Karola Szymanowskiego. W repertuarze znajdzie się także 6 pieśni na głos i fortepian „Liryka miłosna” Franciszka Maklakiewicza, które zaśpiewa Agnieszka Cząstka oraz wybrane „Pieśni” op. 74 Fryderyka Chopina w wykonaniu Iwony Sochy. Usłyszymy również pieśni Mieczysława Karłowicza czy Ignacego Jana Paderewskiego, które zaprezentują Andrzej Lampert i Adam Sobierajski.
W repertuarze wieczoru - także utwory takich kompozytorów jak: Andrzej Panufnik, Krzysztof Penderecki, Feliks Nowowiejski, Stanisław Moniuszko, Ludomir Różycki, Jan Gall, Lucjan Marczewski, Marek Stachowski, Jerzy Gablenz i Stanisław Lipski. Solistom akompaniować będzie pianista Sławomir Cierpik.

Bilety na koncert w cenie 40 zł do nabycia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru (www.opera.krakow.pl).

Partnerem koncertu jest Kopalnia Soli „Wieliczka”.

fot. Andrzej Kalinowski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A