„Irlandzkie granie” w CSM już w niedzielę
access_time 2018-03-16 05:35:00
Szósta odsłona spotkań z muzyką irlandzką. Na koncercie organizowanym z okazji Dnia Świętego Patryka - patrona Irlandii, zaprezentuje się zespół DRAKE z autorskim programem najpopularniejszych irlandzkich melodii i pieśni morza. Nie zabraknie opowieści, wspomnień i ciekawostek rodem z Zielonej Wyspy. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy muzyki spod znaku wiatru, wody i przygody. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 marca 2018 r. godz. 17.00 Centrum Sztuki Mościce.

Występy DRAKE to muzyczna podróż przez folkowe utwory irlandzkie, żywiołowe piosenki o tematyce marynistycznej a także ciekawe interpretacje muzyki tradycyjnej. W warstwie słownej znajdą się również opowieści o morskich żywiołach i ludzkich emocjach.

Zespół Drake zaprezentuje się w składzie:

  • Sławek Bielan - wokal, bodhran
  • Andrzej Drzastwa - gitara basowa
  • Wojciech Kotas - whistle, dudy, harmonijka, wokal
  • Piotr Pala - gitara elektroakustyczna, irish bouzouki, mandolina
  • Bartłomiej Wręczycki - akordeon.

„Nasza muzyka to podróż przez wzburzony ocean, i zielone celtyckie wzgórza. W swoich tekstach zabieramy słuchacza na pokład starego żaglowca, i do pełnej gwaru tawerny w jednym z tysięcy portów, które razem odwiedzimy”. 

Zespół Drake powstał w Częstochowie na początku 2004 r. Stylistyka grupy łączy w sobie takie gatunki jak folk, szanty, etnomusic, zawdzięczając szeroką gamę możliwości brzmieniowych i aranżacyjnych swemu instrumentarium. Muzykę, którą wykonuje zespół nazwać można folkiem morskim, bo to morze jest głównym bohaterem utworów muzycznych.

W tworzeniu autorskiej muzyki zespół inspiruje się  folkiem celtyckim – tradycyjną muzyką Irlandii, a także innych krajów. Zespół Drake to przede wszystkim przebojowy zespół koncertowy, który porywa na koncertach; udowodnił to już na samym początku swojej przygody ze sceną wygrywając w pierwszym roku działalności przepustkę na Krakowski Festiwal Shanties, a także w latach następnych wygrywając festiwal we Wrocławiu (2006) czy zdobywając II nagrodę w Warszawie (2006). To, co wyróżniło zespół na ówczesnej scenie szantowo-folkowej to autorski repertuar oraz świetne aranżacje utworów wykonywanych na żywo.

Zespół ma na koncie dwie płyty: „Talizman” (2007) oraz „Legenda” (2011), na której znalazły się piosenki autorskie i tradycyjne melodie celtyckie.

Centrum Sztuki Mościce

18 marca 2018 r. godz. 17.00 Antresola

Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Sprzedaż biletów: on - line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A