Samochód strażacki i sprzęt do ratowania życia
access_time 2017-12-06 11:08:00
Gmina Zakliczyn pozyskała 260 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości. Za te pieniądze zostanie zakupiony samochód ratowniczy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie, a ponadto wszystkie jednostki OSP z terenu zakliczyńskiej gminy otrzymają sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi – zestawy PSP R1 oraz defibrylatory AED.

Zreformowany Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 roku. Wpływają do niego pieniądze od ludzi, którzy dopuścili się przestępstwa, złamali prawo, uczynili krzywdę innym. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął m.in. decyzję, aby niemałą część środków z tego Funduszu przekazać strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych. – To ludzie, którzy z wielkim poświęceniem, oddaniem, a często z narażeniem własnego życia, niosą pomoc innym. Zawsze należy im się za to szacunek. Ale w parze z uznaniem powinno iść realne wsparcie – powiedział minister Zbigniew Ziobro podczas uroczystości podpisania umów z samorządami w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Gmina Zakliczyn znalazła się w gronie 13 małopolskich gmin, które otrzymały pieniądze na zakup lekkiego samochodu ratowniczego. Trafi do jednostki OSP w Zakliczynie. Ponadto wszystkie jednostki OSP z zakliczyńskiej gminy otrzymają urządzenia niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

- Dziękuję serdecznie za wsparcie naszych starań Posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi oraz Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edwardowi Siarce za przychylne potraktowanie prośby mojej oraz Pana Posła Wojtkiewicza o pieniądze na samochód strażacki z Funduszu Sprawiedliwości – stwierdza Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A