Walka z dopalaczami trwa
access_time 2017-11-03 07:15:00
Tarnowscy policjanci po raz kolejny zapobiegli wprowadzeniu na lokalny rynek niebezpiecznych substancji. Dwóch mężczyzn mieszkańców Krakowa oraz powiatu krakowskiego posiadało przy sobie ponad 600 opakowań tzw. „dopalaczy” wśród których był również Pentedron.

W zeszłym tygodniu (22.10) policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali w centrum miasta 38-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie 343 opakowania z białym proszkiem oraz suszem. Krakowianin podczas rozmowy z policjantami oświadczył, że kupił dopalacze celem dalszej ich sprzedaży w Krakowie. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony, a zabezpieczone „dopalacze” o nazwie „TALIZMAN MOUNTAIN CRYSTAL” oraz „AMULET SUN DIAL” zostały przekazane do laboratorium celem ustalenia składu chemicznego. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

W ten weekend (28.10) tym razem policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali także w centrum miasta 28-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. Mężczyzna w wynajmowanym pokoju hotelowym miał ponad 300 opakowań z biały proszkiem i suszem o wartości ponad 8600 złotych. Wśród zabezpieczonych opakowań w 15 z nich ujawniono Pentedron, pozostałe substancje to „dopalacze” o nazwie „TALIZMAN MOUNTAIN CRYSTAL” oraz „AMULET SUN DIAL”. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli u zatrzymanego gotówkę w wysokości 4900 złotych. W związku z posiadaniem substancji zabronionych zawartych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna usłyszał zarzut określony w artykule 62 tej ustawy. Po przesłuchaniu został zwolniony, a zabezpieczone dopalacze zostaną przekazane do laboratorium celem ustalenia składu chemicznego. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A